Spojovatelka Úmob Ostrava-Jih: 599 444 444 info@ostrava-jih.info

Každoroční akce se letos konala v prvním březnovém týdnu, kdy při zábavném programu žáci prvních tříd obdrželi symbolickou vstupenku do čtenářského světa. V Knihovně města Ostravy na ulici Dr. Martínka v Hrabůvce knihovnice připravily prvňákům příjemné setkání, kde nechybělo divadlo, vtipné soutěže a povedené scénky.

„Jsme rádi, že se Týden prvňáčků stal už tradicí,“ říká vedoucí obvodu knihovnických služeb Petra Šimonová. „Děti k nám do knihovny, samozřejmě, chodí v průběhu celého roku na nejrůznější besedy, ale pasování je moc pěkný ceremoniál.“  Petra Šimonová rovněž připomíná, že od září 2019 se nově prvňáčci mohou do knihovny registrovat zdarma. Je tady pro ně připraveno mnoho zajímavého, včetně edice „První čtení“.

Poté, co se děti pobavily u divadelního představení a pohádkových her, konečně přišlo na řadu samotné pasování do čtenářského stavu. Toho se v jednotlivých dnech nadšeně ujali také místostarostka a místostarostové městského obvodu. Markéta Langrová, Jan Dohnal a Zdeněk Hűbner. Každého žáčka krátce vyzpovídali jak to má se čtením a na ramena mu přiložili opravdový meč.

„Prvňáčky jsem na čtenáře pasoval už dříve a je to velmi příjemná akce,“ hodnotí místostarosta Dohnal. „Z těch setkání je znát, že děti čtení baví a že ke k němu mají vztah, což je dobře. Teď jde o to, aby je bavily také ve druhé, třetí, čtvrté a všech dalších třídách. Zkrátka, aby ty knihy postupně nebyly nahrazeny mobily a tablety.“

Prvňáci skutečně odcházeli z knihovny nadšení a plní dojmů. Doufejme tedy, že se do „svých“ knihoven budou často a rádi vracet.

Zdroj: Po Týdnu prvňáčků knihovnám přibylo pasovaných čtenářů — Čeština

Pin It on Pinterest