Kriminalisté 11. oddělení obecné kriminality Městského ředitelství policie Ostrava vyšetřovali výrobu, distribuci a prodej drog v Ostravě.

Komisař proti důvodně podezřelé skupině mužů ve věku od 34 do 49 let zahájil trestní stíhání a obvinil je ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Skupina mužů měla drogu vyrábět na několika místech Moravskoslezského kraje, především však v Ostravě – Hrabůvce.

“K výrobě si měli ze sousedního státu opatřit farmaceutické přípravy. Kriminalistický tým prokázal, že měli vyrobit pervitin nejméně v množství 240 gramů. Vyrobenou drogu měli pro své použití, ale také ji měli prodávat uživatelům za částku 1000 korun za gram,” uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Během domovních prohlídek, které proběhly na několika místech v bytových i nebytových prostorech, kriminalisté zajistili mimo jiné chemickou laboratoř a chemické látky k výrobě drog.

“Místa úkrytů však byla různá. Jedním z nich byla zahrada u domu, kde byly zakopány chemikálie na výrobu metamfetaminu konkrétně jód a červený fosfor,” uvedla Michalíková.

V současné době je u tří mužů vedeno trestní stíhání vazebně. Dvěma důvodně obviněným mužům za jejich jednání hrozí trest odnětí svobody od dvou do deseti let.

Jejich komplicům hrozí pobyt za mřížemi od jednoho do pěti let.

Zdroj: Policie objevila v Ostravě-Hrabůvce drogovou laboratoř, tři lidé jsou ve vazbě | Patriot Magazín

Pin It on Pinterest

%d bloggers like this: