Úžas, zděšení, nevole. Takové jsou nejčastější reakce na snímek, který koluje po sociálních sítích. Jsou na něm zachyceni tři ostravští policisté pózující s omilostněným vrahem Jiřím Kajínkem. Okolnosti prošetřuje odbor vnitřní kontroly moravskoslezské policie.

Snímek byl pořízen v Ostravě-Porubě poblíž Vysoké školy báňské -Technické univerzity Ostrava. Ochránci zákona Kajínka pravděpodobně zastavili při silniční kontrole. Poté se s ním – s úsměvy na tvářích – vyfotili.

Zda šlo o iniciativu Kajínka nebo ochránců zákona, není jasné.

Uživatelé sociálních sítí se nad snímkem podivují. Překvapení vyjádřil i politik a poslanec Parlamentu České republiky Dominik Feri.

„Myslím si, že je to jedna z nejbizarnějších fotek, které jsem v poslední době viděl,“ uvedl na svém facebookovém profilu.

Další uživatel o Kajínkovi a trojici policistů napsal:

„Vzhledem k tomu, že v 90letech přepadl se zbraní v ruce policisty a ukradl jim auto, u jiného zatýkání jednoho skopl ze schodů, tak tato fotka opravdu vyhrává v kategorii nejbizarnějších fotek.“

Objevily se však i tvrdší názory, například:

„Tihle tři policajti dokonale shodili celou PČR.“ Jiný diskutující ale vyjádřil pochybnosti o pravosti snímku: „Třeba je to montáž,“ uvedl.

Okolnostmi pořízení fotografie se zabývá odbor vnitřní kontroly moravskoslezské policie.

„Odbor vnitřní kontroly prošetří veškeré okolnosti této události. Po zjištění všech relevantních skutečností bude věc posouzena. V případě, že bude zjištěno protiprávní jednání konkrétních policistů Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, bude ve věci rozhodováno v souladu s aktuální legislativou,“ sdělila Deníku mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková.

Jiří Kajínek byl v roce 1998 za dvojnásobnou nájemnou vraždu a jeden pokus o vraždu odsouzen k doživotí. Proslulý je svým útěk z věznice Mírov. Vloni v květnu mu prezident Miloš Zeman udělil milost. O Kajínkovi byl natočen film, vyšla o něm i kniha.

 

Pin It on Pinterest