Spojovatelka Úmob Ostrava-Jih: 599 444 444 info@ostrava-jih.info

Poslanci zvolení za Moravskoslezský kraj a starostové ostravských městských obvodů se ve středu 27. února sjeli na radnici Jihu, aby tam diskutovali o zneužívání sociálního systému, situaci kolem ubytoven a problémech s inkluzí ve školách.

S 15 starosty městských obvodů si vyměnilo názory pět poslanců – Andrea Babišová, Zuzana Ožanová a Aleš Juchelka z ANO, Lukáš Černohorský od Pirátů a Leo Luzar z KSČM.

Setkání iniciované ze sboru starostů moderoval starosta Martin Bednář, který zastával názor, že sociální dávky by měli dostávat opravdu potřební, handicapovaní a senioři. Zmíněny byly problémy s nepřizpůsobivými žijícími v ubytovně SOIVA i problematika inkluze ve školách, které nastínila místostarostka pro oblast školství Dagmar Hrabovská.

Poslanec Aleš Juchelka nastínil, že by mělo pomoci sloučení příspěvků a doplatků na bydlení, nastavení přísných hygienických norem ubytoven, živnostenské oprávnění k pronajímání více než tří bytů, školní docházku dětí spojit s vyplácením dávek či zvýšit vymahatelnost práva při rušení nočního klidu. Všechna tato opatření jsou podle Juchelky v legislativním procesu a jejich reálný dopad by se mohl projevit do konce příštího roku.

Zdroj: Poslanci a starostové se sjeli, aby diskutovali o ubytovnách a inkluzi — Čeština

Pin It on Pinterest