Spojovatelka Úmob Ostrava-Jih: 599 444 444 info@ostrava-jih.info

Milý úřade Ostravy-Jih,

vím, že toho máš hodně, ale chtěla bych tě poprosit, aby ses více zaměřil na negativní projevy v našem obvodě. Možná by se toho mohli chopit pochůzkáři, kteří by měli mít svůj rajón prochozený a všímat si, kde se, co děje. Ale ani oni nejsou schopni (a někdy ochotni) všechno uhlídat, proto navrhuji toto:

  1. Odstraňte budky  u zastávek a lavičky. Je to jen vábidlo pro bezdomovce a nepřizpůsobivé, kteří tady dělají nepořádek. Většina je využívána jako veřejné WC. Každou sobotu a neděli ráno je katastrofální binec kolem zastávek Kotva, Kaufland, SNP, protože o víkendu v noci někteří občané řádí. Škoda, že to ještě nezaregistrovala policie. Místo laviček, na kterých poléhavají nepracující a opilí spoluobčané, dejte udělat jednotlivá sedátka, jako jsou na zastávce Svinov a ono to polehávání přestane.
  2. Kontrolujte častěji rušení nočního klidu v okolí hospod, náleven a heren (opět Kotva, SNP, Assen Závoří) a vandalismus s tím spojený. Znepříjemňujte život těm, kteří se nechtějí chovat slušně. Např. Majitel hospody Tremp u zastávky Pískové doly postavil svoji venkovní zahrádku na chodníku tak, že jej celý zabral. Pokud chcete projít, nedej bože projet s vozíčkem nebo kočárkem, musíte po blátě, hlavně že pan majitel si napsal na obecní chodník cedulku soukromý majetek.
  3. Kontrolujte záškoláctví a kriminální chování dětí a mladistvých v okolí ubytoven. Posílejte sociální odbor na kontroly do terénu.
  4. Do Bělského lesa dejte více kamer. Někteří lidé si tady vesele dělají ohníčky a grilují, aniž by je pak napadlo po sobě oheň uhasit. Někteří tady ničí všechno, na co přijdou. A bezdomovci, to je kapitola sama pro sebe.
  5. Zrušte bezplatné wc v podchodu u polikliniky, jinak to bude jenom přespávadlo feťáků. Zaveďte nějaký poplatek, ať se tam dostanou jenom slušní lidi.

Je mi moc líto všech policistů, kteří se tím musí zabývat, protože to musí být strašné, ale moc prosím, aby těmi pochůzkáři byli jenom ti, kteří tu práci dělat chtějí. Nejhorší jsou ty dvě blonďaté policistky, co se jdou projít, pokecají, podívají se do shoppingu, ale co se děje kolem, nevnímají.

Děkuji, Nováková

P.S. Zveřejňujeme bez jakýchkoli úprav.

Pin It on Pinterest