Prázdniny na Jihu. To je druhý ročník akce, kterou pro děti připravila radnice spolu s různými spolky a organizacemi, které působí v obvodu. Probíhat bude až do 27. srpna.

Každý všední den v dopoledních hodinách je pro děti z Ostravy-Jihu ve věku od 6 do 14 let připravena nějaká aktivita. Mohou se tak na chvíli stát třeba detektivem, žonglérem, záchranářem, nebo hasičem. A to zcela zdarma díky letní akci Prázdniny na Jihu. Právě na hravé dopoledne s hasiči jsme zavítali s kamerou.

Karel Kupka, starosta SDH Ostrava-Zábřeh: “Dneska měly děti připravené soutěže. Rozdělili jsme je do skupin, kde si mohly vyzkoušet disciplínu TV, což znamená ve volném překladu Nejtvrdší hasič přežije, tak si tady zkoušely nosit hadice a veškerou tu přípravu na potenciální hasiče, pak měly prohlídku techniky, lanové disciplíny, kde si mohly vyzkoušet chůzi po balancovacím popruhu a spoustu dalších disciplín jako je třeba malování a štafeta.”

Součástí hravého dopoledne s hasiči byla také ukázka požárního útoku, kdy hasiči v uvozovkách hasili Novou Karolinu.

Vladimíra Grondolská, SDH Ostrava-Zábřeh: “Dětem se tady dneska určitě líbilo. Holkám nejvíc asi malování na obličej a když si mohly kreslit a chlapcům jak nosili ty hadice, tahali je za sebou, chodili a určitě i ta auta. My tu máme naše DA, to je dopravní automobil, pak to třetí, to je vlastně Tatra.”
Anketa: účastníci hravého dopoledne s hasiči: “Mě se tady líbilo jak jsme hasili a na sebe jsme stříkali a jak jsme ještě dělali vláček s dlouhou hadicí.”
“Líbilo se mi hadici přes překážky nosit. Nošení hadice přes překážky, auta se mi líbila. Uvnitř to mají strašně pěkně. Líbilo se mi i to malování. Jsme malovali omalovánky, malovalo se na obličeje.”
“Mě se tady nejvíc líbilo, jak jsme tady měli různé překážky, taky se mi líbilo, jak jsme stříkali vodu. Naučili jsme se hodně věcí a bylo to tady zábavné.I jsme se koukli do vozu, co tam všechno mají.”
“Mě se asi nejvíc líbil ten provaz, po kterém se dá chodit a ty hasičské auta jsou moc hezké.”

Hravého dopoledne s hasiči se zúčastnilo celkem 17 dětí, další budou mít možnost už 5. srpna.

Karel Kupka, starosta SDH Ostrava-Zábřeh: “Bude to úplně stejné, takže pokud jsou děti, které se na nás dívají, tak srdečně zvu ať si to přijdou vyzkoušet. Dětem, kterým se líbila ukázka požárního útoku, srdečně zvu na naše schůzky. Kdyby se z nich chtěli stát mladí hasiči, tak máme schůzky v hasičárně na ulici Dolní 51 v Ostravě-Zábřehu, a to každý čtvrtek od půl 5. do 6 hodin.”

Veškeré informace o dalších aktivitách najdete na stránce www.prazdninynajihu.cz. A to včetně přihlášky.

Zdroj: Prázdniny na Jihu. Spousta aktivit každý všední den | Ostrava-Jih | Zprávy | POLAR TV

%d bloggers like this: