Plzeňská ulice v Ostravě-Zábřehu byla loni zrekonstruována. Před několika dny tu byly namalovány bezpečnostní upozornění pro řidiče. Ve čtvrtek večer na stejném místě po srážce s autem zemřel bruslař. Lidé chtějí semafor.

Všichni tu o tom mluví. Koho v okolí přechodu potkáte, ten o čtvrteční nehodě ví. Příčiny nehody policisté vyšetřují, nicméně fakta se nezmění. Po srážce s osobním vozidlem zemřela třicetiletá žena a devětadvacetiletý muž se s vážnými zraněními bude léčit déle než měsíc. Podle svědků měli jet po přechodě na kolečkových bruslích.

„Zahájili jsme úkony trestního řízení pro přečin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a přečin usmrcení z nedbalosti. V případě, že bude řidič uznán vinným, hrozí mu trest odnětí svobody až na šest let,“ sdělil policejní komisař Richard Palát na adresu devatenáctiletého muže za volantem.

„Už ten večer jsem to četla na internetu, hrozné,“ říká žena, která sama v rukou nese brusle a míří k nedalekému in-line areálu U Cementáry. „Na silnici bych v nich ale nikdy nešla, jen v areálu. Tady určitě ne. Na bruslích není ideální stabilita, nikdy nevíte, co se může stát,“ povídá zodpovědně Bronislava Olejárová.

Zdroj a pokračování na : Přechod u Ferony: smrtelná nehoda jen týden po bezpečnostních úpravách – Moravskoslezský deník

Pin It on Pinterest