Spojovatelka Úmob Ostrava-Jih: 599 444 444 info@ostrava-jih.info

Město Ostrava zahájilo v mateřských školách řemeslné kurzy. Předškoláci se na nich seznámí s nářadím a sami si vyrobí rybářský prut, letadélko, robota nebo autíčko na magnet.

Na první řemeslný kurz ve školce Na jízdárně se přišla podívat i náměstkyně primátora Andrea Hoffmannnová. Foto: Jiří Zerzoň

První řemeslný kurz odstartoval na mateřské škole v ulici Na Jízdárně. „Jedná se o pilotní projekt. Děti se seznámí s nářadím a naučí se jej používat. Od malička tak budu vědět, co je to řemeslo a získají vztah k manuální práci,“ uvedla náměstkyně primátora pro školství a sport Andrea Hoffmannová.

Kurzy zajišťují pracovníci spolku Dolní oblast Vítkovice. Děti čekají dvě hodinové lekce. V Mateřské škola Na Jízdárně 19A na začátku absolvovali krátké bezpečnostní školení podané zábavnou formou. Pak si vyzkoušely jednotlivé druhy nářadí, např. kleštěmi přecvikly drát, vyzkoušely si vrtačku anebo nůžkami na plech odstřihly kus plechu. Nakonec si vyrobili dřevěný rybářský prut. Řemeslnou lekci si užívaly, s lektorem spolupracovaly, odpovídaly na otázky a společně se všichni i zasmáli. Kurzů se budou účastnit kluci i holky ve věku pět až šest let.

„Oslovili jsme všech 97 mateřských škol v ostravském správním obvodu s rozšířenou působností. Přihlásilo se 55 školek, z nich se do kurzů zapojí 660 dětí,“ upřesnila náměstkyně Hoffmannová. Kurzy potrvají až do června příštího roku.

Zdroj: Ostrava

Pin It on Pinterest