Spojovatelka Úmob Ostrava-Jih: 599 444 444 info@ostrava-jih.info

Několik desítek lidí muselo být evakuováno kvůli požáru, který ve středu odpoledne vypukl ve třetím patře výškového domě v Ostravě-Bělském Lese.

Někteří obyvatelé odešli sami, další pod dohledem strážníků a policistů. Policie případ vyšetřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti. Požár zlikvidovali přivolaní hasiči.

„Policisté poté provedli ohledání místa požáru. Byli povoláni specialisté,“ uvedla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Pokorná s tím, že dorazil psovod se služebním psem k vyhledávání akcelerantů a také znalec z odboru kriminalistické techniky a expertiz.

Evakuaci zajišťovali i policisté. „Ve chvíli, kdy byla chodba domu již silně zasažena kouřem, se v daném místě nacházela žena s dětmi. Jedno z dětí nesla žena v náručí, druhé dítě vynesl ze zasaženého prostoru policista. Později byl ošetřen lékařem,“ dodala Pokorná. Proč hořelo není jasné.

„Příčinu požáru nadále zjišťujeme,“ řekla mluvčí. Podle ČT začalo hořet na balkoně, kam dopadl nedopalek cigarety odhozený z vyššího patra. Zřejmě zasáhl prádlo, které se vzňalo. Škoda se zřejmě vyšplhá na několik set tisíc korun.

Zdroj: Při středečním požáru výškového domu v Ostravě-Jihu se zranil policista – Moravskoslezský deník

Pin It on Pinterest