Odkoupit, zbourat, bude klid! To zaznělo ve středu k večeru na setkání osmdesáti obyvatel Zábřehu shromážděných v tělocvičně ZŠ Hulvácká na veřejném setkání kvůli místnímu problému č. 1.

Po jednání multidisciplinárního týmu Klub SOIVA (jehož název odkazuje na ubytovnu téhož jména oficiálně pojmenovanou Bytový dům Hulvácká 8) řešícího problémy v této lokalitě, přicházejí před zástupce úřadu, strážníků, neziskových organizací a správce ubytovny lidé z majoritní komunity.

Jsou, slušně řečeno, naštvaní a stranou dávají i korektní označení romského etnika. „Cítíme se ohrožení. Obyvatelé z ubytovny jsou hluční, sprostí, drzí a přepadávají zejména děti a seniory. Když se to projednává, cikáni mají uvedeny jen jména a my všechny údaje včetně adres, telefonních čísel. Cestou ráno do práce čelíme jejich pokřikování: K…y!“ zlobí se občané.

Další připomínky jen prší: „Co mám dělat, když na mne pět malých cikánů háže kamení? Děcka nám schválně skáčou pod auta, mají z toho srandu, nikdo je nehlídá ani nevychovává, co s nimi budete dělat? Ve tři hodiny v noci se tu pohybují tlupy lidí, psů, kravál! Asi šestiletý cikán po mně hodil na balkon kus dřeva, mohl mě zranit či rozbít okno! Nedodržuje se noční klid, nemůžeme otevřít okna! Až večer ožívají, řve hudba, řešte to! O půlnoci si jdou hrát ven fotbal, prostě nedělají, nemusí do práce a je jim jedno, že se normální lidi nevyspí… Naše děti mají strach jít ven, nemohou si vzít kolo nebo telefon nemohou si jít hrát na pískoviště! Děcka z ubytovny žebrají o peníze, kradou úrodu ze zahrad…“

Zdroj a pokračování na : Problematická ubytovna SOIVA v Ostravě: sousedé se bojí a chtějí pořádek – Moravskoslezský deník

Pin It on Pinterest