Bydlíte v Ostravě, nebo se sem chystáte na výlet? Prohlédněte si tipy na obchody se zdravou výživou, fitness centra, výživové poradenství a výbornou vegetariánskou restauraci.

Farmářské a bio potraviny

Pečlivě si hlídáte, co jíte? Pak určitě oceníte skvělé ostravské obchody se zdravou výživou. Najdete tu bohatý výběr celozrnných obilovin, luštěnin, čerstvého pečiva, oříšků, přírodních sladidel, zdravých dobrot a výrobků v bio kvalitě.

Potýkáte se s celiakií, laktózovou intolerancí nebo jiným omezením ve stravování? Výběr bezlepkových potravin a rostlinných mlék tu mají daleko větší než v klasických supermarketech.

Zdravá výživa Pohoda

Prodejna zdravé výživy Pohoda se nachází ve 2. patře obchodního centra Galerie. Seženete tu bezlepkové potraviny, obiloviny, luštěniny, koření, ořechy a semínka, čaje, kávu, sladkosti i přírodní kosmetiku. Obchůdek svůj sortiment pořád rozšiřuje a denně tu najdete něco nového.

Adresa: Bohumíra Četyny 3025/15, 700 30 Ostrava-jih

Prodejna bylinek a zdravých olejů

Další zdravá výživa v Ostravě-jih se zaměřuje hlavně na bylinky, čaje, superpotraviny, zdravé oleje a přírodní doplňky stravy. Seženete tu i voňavé doplňky pro radost – pohankové polštářky nebo levandulové pytlíčky.

Adresa: Klegova 1488/80, 700 300 Ostrava-jih-Hrabůvka

Restaurace

Když vás přepadne velký hlad, nespěchejte do prvního fast foodu. Raději si dopředu zmapujte zdravé restaurace. Po obědě vás nepřepadne břichabol ani špatné svědomí.

Burfi Vegetarian Restaurant

Majitel vegetariánské restaurace Burfi se pro vegetariánskou nabídku rozhodl z etických i zdravotních důvodů. Nabízí chutná, cenově dostupná jídla, připravovaná z čerstvých surovin. Nabízí také výhodná týdenní menu s polévkou a salátem.

Adresa: 28. října 190/38, 702 00 Moravská Ostrava

Fitness centra

Fitness centra v Ostravě se předhání v nabídce těch nejlepších posilovacích strojů. Ne nadarmo jim dávají přednost před Prahou i celebrity – jako třeba porotce StarDance Zdeněk Chlopčík, který je místním rodákem.

Top Fitness

Top Fitness Centrum je komplexně zaměřené fitko pro muže i ženy. Najdete v něm prostornou kardio zónu, plně vybavenou posilovací zónu a také možnost najmout si osobního trenéra nebo využít výživového poradenství. Navštěvovat můžete skupinové lekce v podobě kruhových tréninků.

Adresa: OC Penny Market, Horní, 700 30 Ostrava-jih-Dubina

Výživové poradenství

Jíte zdravě, vyhýbáte se sladkostem, denně si nakládáte na talíř tuny ovoce a zeleniny, pravidelně cvičíte, ale ručička na váze se ne a ne pohnout tím správným směrem? Pak potřebujete pohled nezaujatého člověka a odborníka na zdravé stravování, pro kterého je zdravý životní styl denním chlebem. Výživový poradce zhodnotí vaše dosavadní snažení, navrhne nový jídelníček a pomůže vám dosáhnout vytouženého cíle.

NATURHOUSE

V dietetickém centru NATURHOUSE můžete změnit od základu své stravovací návyky a získat svou vysněnou postavu. Diagnostiku, konzultaci s výživovým poradcem i jídelníček na míru získáte zdarma. Hradíte si pouze doplňky stravy na bázi bylin, zeleniny a ovoce, které vám poradci doporučí na míru pro rychlejší dosažení cíle.

Co čekat od návštěvy výživového poradce?

Začíná se zvážením a prověřením, jak rychlý máte metabolismus, v jaké jste kondici a kolik máte v těle tuků, svalů a vody. Následuje soupis potravin, které vašemu tělu dělají dobře a které ho naopak zbytečně zatěžují. Poté vám poradce sestaví individuální jídelníček, který vám pomůže přirozeně hubnout a netrpět přitom hlady. Po několika týdnech budete štíhlejší, spokojenější a plní energie.

Adresa: Masarykovo Náměstí 15, 702 00 Ostrava

Už víte, kam vyrazíte pro radu a dobré jídlo hned dnes? Přejeme hodně sil a úsměv na tváři díky zdravému životnímu stylu.


KOMERČNÍ ČLÁNEK

Pin It on Pinterest