Spojovatelka Úmob Ostrava-Jih: 599 444 444

V sobotu 22. 6. 2019 startuje 3. ročník akce pro celou rodinu Léto na kole, která provede účastníky šesti městskými obvody a obcemi. V neděli 23. 6. 2019 mohou sportovní příznivci zamířit na Den otevřených dveří do zrekonstruovaného sportovního centra ve  Výškovicích. Obě akce nabídnou také pestrý doprovodný program.

Léto na kole letos startuje v Ostravě-Hrabové, bezplatná registrace se uskuteční na místním fotbalovém hřišti, start je plánován v 10,00 hod. Trasa vede přes Hrabovou, Ostravu-Jih, Starou Bělou, Krmelín, Novou Bělou, Paskov a v čele pojedou starostové zapojených obcí a obvodů. Volit lze variantu 15 km nebo 26 km. Účastníci obdrží při startu účastnickou kartu a propagační materiály, zdarma se mohou zúčastnit prohlídek a mají volný vstup na koncert Petry Černocké v cílovém Paskově v zámeckém parku. Přidat se lze i cestou, průjezdní místo v našem obvodu je u grilovacího altánu v Bělském lese, vyznačeném na mapě trasy na webu  letonakole.cz.

V neděli bude možno si od 10 do 17 hodin prohlédnout rekonstruovaný objekt bývalé tělocvičny na ulici Charvátská 10, postavený v roce 1990, který od roku 1999 obvod pronajímá organizaci CDU SPORT-VOLNÝ ČAS. „Objekt byl v předchozích obdobích opakovaně nabízen k prodeji. Z toho důvodu bylo možno provádět jen havarijní opravy. Po přehodnocení byl záměr prodeje zrušen a připravena rekonstrukce nejen objektu samotného, ale také venkovních sportovních prostor,“ uvedla místostarostka Markéta Langrová.

V Den otevřených dveří si mohou zájemci prohlédnout, ale i vyzkoušet, všechny prostory areálu, mimo jiné i solnou jeskyni,  multifunkční hřiště s umělým povrchem, hřiště pro plážový volejbal s venkovní sprchou, tribuny pro diváky. K dispozici bude také nová venkovní horolezecká stěna. Za komplexní rekonstrukci, realizovanou od června 2018, zaplatil městský obvod Ostrava-Jih 48,7 milionů korun.

 „Náš klub dlouhodobě zajišťuje pravidelnou sportovní činnost pro děti, mládež, seniory a ostatní věkové skupiny v disciplínách badminton, squash, stolní tenis, lezectví, kopanou, florbal, volejbal a fitness, dále příměstské sportovní tábory pro děti a mládež a k regeneraci zde slouží finská sauna a solná jeskyně. Jsme skutečně rádi, že se po téměř dvou desítkách let fungování sportovního centra přistoupilo k celkovým opravám,“ kvitoval zástupce klubu Miroslav Cibulec s tím, že sportovní zázemí tělocvičny využívá více než dvacet tisíc lidí ročně. Právě vysoká návštěvnost centra stala u zrodu myšlenky na zrušení záměru prodeje a realizace komplexní rekonstrukce.

Zdroj: První letní víkend na Jihu ve znamení sportu! Přidáte se? — Čeština

Pin It on Pinterest