Od 12. dubna se otevřou obchody s dětským zbožím, papírnictví, farmářské trhy a zoologické zahrady. V úterý to schválila vláda premiéra Andreje Babiše (ANO). Na Twitteru o tom informoval vicepremiér Karel Havlíček (za ANO).

„Papírnictví, dětské oblečení a obuv, aby mohli rodiče v klidu poslat své děti do škol. Právě schválená uvolnění ekonomických aktivit od 12.4. 2021,” napsal Havlíček na sociální síť.

Otevřít by měly ještě také čistírny, prádelny, farmářské trhy či zámečnictví.

Podle Havlíčka pak budou moci zoologické a botanické zahrady obnovit od 12. dubna provoz ve venkovních prostorech. Naplnit budou smět 20 procent své kapacity.

Momentálně mohou mít kvůli pandemii koronaviru otevřeno jen vybrané obchody jako potraviny, drogerie, lékárny, optiky, květinářství nebo prodejny s chovatelskými potřebami.

Svaz obchodu rozhodnutí vlády otevřít od pondělí prodejny s dětským oblečením a papírnictví vítá. Je to podle něj neoddělitelná součást návratu dětí do škol.

Vláda by v pondělí měla také rozhodnout o tom, za jakých podmínek se vrátí žáci do škol. Podle ministra školství Roberta Plagy a šéfa resortu zdravotnictví Jana Blatného (oba za ANO) by se měly do škol od 12. dubna vrátit děti z prvního stupně základních škol a do školek předškoláci.

Zdroj: První rozvolnění: Některé obchody a služby znovu otevřou v pondělí

Pin It on Pinterest

%d bloggers like this: