Spojovatelka Úmob Ostrava-Jih: 599 444 444 info@ostrava-jih.info

Nošovický pivovar Radegast oslaví v příštím roce 50. výročí od uvaření první várky piva. V rámci významného výročí proběhne velké množství akcí a aktivit. Součástí oslav bude i speciální výroční kniha nebo unikátní výstava, na nichž se poskytnutím sbírkových předmětů nebo obrazových materiálů souvisejících s pivovarem a pivem Radegast může podílet i široká veřejnost.

„Máme zájem o původní pivní lahve s etiketami, pivní sklenice ze 70. a 80. let nebo amatérské i profesionální záznamy, jako jsou fotografie, pohledy, obrazy, filmové záběry nebo předměty osobní povahy spojené s Radegastem. Zajímají nás také fotografie exteriérů a interiérů vybraných restaurací a pivnic,“ říká František Švábenický, koordinační, projektový a programový pracovník Národního zemědělského muzea (NZM), které se bude na oslavách podílet.

Například staré tankovny ze 70. a 80. let, výlohy obchodů s vystaveným zbožím piva Radegast, záběry na nakládky či vykládky piva i fotky štamgastů.

Výstava, která vyroste na ploše větší než 1 000 m², bude otevřena nejpozději ve třetím čtvrtletí 2020 v nové pobočce NZM vznikající v areálu Dolních Vítkovic v Ostravě. Půjde o vůbec první putovní výstavu, která se zde bude konat.

„Návštěvníkům představíme důležité milníky pivovaru Radegast, ukážeme zajímavé předměty spojené s technologií nebo výrobou a také jim promítneme jedinečné filmové záznamy pořízené během celé historie nošovického pivovaru,“ doplňuje Ivo Kaňák, manažer pivovaru Radegast.

Podrobné informace o předmětech a materiálech, které je možné pro výstavu nebo knihu poskytnout, jsou k dispozici na webové stránce pivovaru www.radegast.cz.

Zdroj: Radegast hledá pro připravovanou knihu fotky starých hospod nebo štamgastů – Moravskoslezský deník

Pin It on Pinterest