Spojovatelka Úmob Ostrava-Jih: 599 444 444 info@ostrava-jih.info

Ostravští kriminalisté pátrají po řidiči, který na vyznačeném přechodu srazil ženu a z ujel. Pomoci jim mohou cestující tramvaje, která v té době projížděla poblíž místa havárie. Nehoda se stala v pátek 23. srpna kolem 8.15 až 8.20 hodin v ulici Dr. Martínka před kruhovým objezdem s ulicí Horní v Ostravě-Hrabůvce. 

„Šestapadesátiletá chodkyně přecházela vozovku přes vyznačený přechod pro chodce. Při střetu se zatím nezjištěným vozem utrpěla zranění, které si zřejmě vyžádá dobu léčení delší sedmi dnů. Poté, co řidič narazil do přecházející chodkyně, místo nehody opustil, aniž by zastavil a zraněné poskytl pomoc,“ uvedla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Pokorná.

Zřejmě se jednalo o dodávkové vozidlo oranžové barvy, které jelo v pravém jízdním pruhu po ulici Dr. Martínka ve směru od ulice Místecké k ulici Horní. „Žádáme svědky, aby nás kontaktovali na lince 158,“ dodala Pokorná.

Policie nehodu vyšetřuje jako trestné činy ublížení na zdraví z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku. Motorista může ve vězení strávit až pět let. Pokud by na místě zastavil, hrozil by mu maximálně rok. 

Zdroj: Řidič v Ostravě srazil na přechodu ženu. Z místa ujel, policie po něm pátrá – Deník.cz

Pin It on Pinterest