​I o letošních letních prázdninách budou dopravu v Moravskoslezském kraji na řadě míst komplikovat opravy silnic.

Dopravní omezení se dotknou například silnic první třídy I/11 v Ostravě či Jablunkově nebo I/45 na několika místech na Bruntálsku, ale také dálnice D56 u Frýdku-Místku. Pokračovat bude výstavba obchvatů Frýdku-Místku či Krnova.

Silnice I/11 vede napříč Ostravou a jako Rudná ulice je jednou z nejfrekventovanějších silnic v krajském městě. V červnu se tam mají začít opravovat mosty u vítkovického nádraží. Oprava potrvá dva roky a doprava tam bude omezena v režimu 1+1 do jednoho jízdního pásu.

Most přes řeku Odru na vytížené silnici I/56 mezi Ostravou a Hlučínem bude kvůli opravě úplně uzavřený pro individuální dopravu od konce května až do konce roku.

V Ostravě se bude opravovat také most v ulici 17. listopadu v Porubě, kde má být úplná uzávěra od 1. června. Omezený provoz bude v krajském městě o prázdninách také na silnici I/58, a to na Plzeňské ulici v úseku od křižovatky v Nové Bělé po Bělský les.

Technicko-provozní náměstek ředitele Správy silnic Moravskoslezského kraje Milan Novák řekl, že výraznější omezení v letních měsících se předpokládá na Ostravsku také u souvislých oprav vozovek některých silnic třetí třídy. V části Klimkovic Josefovicích bude o prázdninách úplná uzávěra a ve Vřesině bude částečná i úplná uzávěra průtahu obcí od července do září.

Na Frýdecko-Místecku musí řidiči počítat s omezením provozu kvůli opravě mostů na I/11 v Jablunkově a také na silici I/56, kde pokračuje rekonstrukce mostů v Bašce, a v červnu začne rekonstrukce mostu přes Černou Ostravici v Bílé.

Na srpen Ředitelství silnic a dálnic ohlásilo úplnou uzávěru mimoúrovňového křížení na dálnici D56 ve Staříči. Z oprav silnic třetí třídy bude mít výraznější dopad na dopravu úplná uzávěra silnice IIII/48416 v Metylovicích.

V Havířově na Karvinsku mohou řidiči očekávat dopravní komplikace v souvislosti s částečnou uzávěrou Dělnické ulice. V srpnu bude omezen provoz také v Karviné v Bohumínské ulici, která je silnicí I/67.

Na Opavsku bude od července do září nutné počítat s omezením provozu v souvislosti s opravou vozovky na silnici I/57 mezi Skrochovicemi a Holasovicemi. Částečně uzavřený bude průtah obcí Darkovice.

Na Novojičínsku bude představovat výraznější omezení úplná uzávěra silnice mezi Studénkou a Pustějovem.

Na Bruntálsku se bude na několika místech opravovat silnice I/45. Půjde o úsek mezi Novými Heřminovy a Zátorem, most přes Opavici v Krnově a most přes Moravici ve Valšově.

Provoz bude od července omezený také na tříkilometrovém úseku silnice I/11 ve Staré Vsi u Rýmařova. Úplně uzavřený bude průtah Třemešné.

Zdroj: Řidiči, pozor, o prázdninách bude v Ostravě i v kraji řada uzavírek | Patriot Magazín

Pin It on Pinterest

%d bloggers like this: