Spojovatelka Úmob Ostrava-Jih: 599 444 444 info@ostrava-jih.info

Preventivní výměny části plynových přípojek v Nádražní ulici se hrozí nejen obchodníci. Podle informací Deníku by se práce měly provést v průběhu několika prázdninových víkendů. Nejvíce se nyní řeší, zda bude nutné zastavit tramvajovou dopravu.

Zpráva o riziku použití nekvalitního materiálu u několika trubek plynových přípojek při nedávné rekonstrukci ulice vyděsila v polovině minulého měsíce spoustu tamních obchodníků, v obyvatelích zase vyvolala přinejmenším ironické úšklebky. Nádražní bude nutné znovu rozkopat, zněla hlavní zpráva dne.

Podle aktuálních informací by se preventivní výměna nemusela Ostravanů výrazněji dotknout. V Nádražní vznikne několik malých stavenišť.

„Rádi bychom situaci vyřešili do října, ale v žádném případě to neznamená, že od května do října bude ulice rozkopána. Předběžné odhady jsou dva týdny,“ sdělil nedávno Jiří Guth z firmy Titan-Metalplast, která obchodně zastupuje švýcarského dodavatele použitého materiálu.

Postup nyní označil za nepříjemný pro všechny strany, ale především za zodpovědný. A dodal, že dokud nebude projekt výměny kompletně připraven, nebudou poskytnuty žádné další informace.

Podle informací Deníku je současná dohoda taková, že by k realizaci plánů na přibližně sedmi malých pracovištích mezi Elektrou a Českobratrskou ulicí mělo postačit pár víkendů v letních měsících, kdy je doprava i pohyb lidí v ulici klidnější.

Potvrdil to i mluvčí Innogy Pavel Zajíc. „Očekáváme stavební práce na každém jednotlivém stanovišti v maximálním rozsahu tří až čtyř dnů, patrně v letních měsících.“

Zdroj: Rozkopaná Nádražní „jen“ o víkendech? Výluka tramvají v centru Ostravy se řeší – Moravskoslezský deník

Pin It on Pinterest