Na schůzku k rozhovoru přijel tramvají. Nesedli jsme si přitom do žádné kavárny, nýbrž do nového trolejbusu Solaris zaparkovaného ve vozovně, kde jsme měli klid a čas probrat, kam nyní směřuje Dopravní podnik Ostrava (DPO).

DPO Daniel Morys šéfuje už rok a půl. A hromadnou dopravou jezdí po městě podle svých slov čím dál tím raději, protože se nemusí trápit s parkováním auta.

V rozhovoru pro Ostravský týdeník prozradil, kdy skončí v Ostravě papírové jízdenky, kdy a na které lince by mohly začít jezdit nové tramvaje Stadler, a také kde by se měly zavádět nové linky městské hromadné dopravy.

Vybavíte si ještě, co bylo tou úplně první věcí, kterou jste chtěl v ostravském dopravním podniku změnit hned poté, co jste před rokem a půl usedl do křesla ředitele?
Určitě se mi ten první den. Vstupoval jsem do dopravního podniku s velkými ambicemi, co všechno by se mělo změnit, ale za nejdůležitější krok považuji zlepšení a navázání vztahů mezi zaměstnanci. Chtěl jsem, aby se nebáli mezi sebou mluvit, aby se u nás lidi netrestali za chyby jako na vojně, aby panovala vzájemná důvěra. Snad se to alespoň trochu daří.

Tohle jsou kroky směrem k zaměstnancům. Jaké byly ty důležité věci, které jste chtěl co nejdříve udělat směrem k cestujícím?
Jsem rád, že když jsem do DPO nastoupil, tak už byl v určité fázi rozvoje projekt na placení za jízdné platební kartou, a že jsem tedy mohl s lidmi, kteří to měli na starosti, tento systém dotáhnout a pak i dále zlepšovat. Dále je pro mě důležité zavedení asistentů přepravy, protože oni jsou dnes takovými ombudsmany cestujících.

Za užitečný krok považuju ale třeba i to, jak fungujeme nově na sociálních sítích, protože díky nim máme velkou zpětnou vazbu od lidí, kteří nám dávají najevo, co bychom měli ještě zlepšovat. A když už jsme u těch zaměstnanců a cestujících, myslím, že se mi dovnitř dopravního podniku podařilo prodat jednu z hlavních myšlenek, se kterou jsem nastupoval – tedy že my všichni tu jsme kvůli cestujícím a pro cestující. To musí provázet a provází všechny naše kroky.


Zdroj: Šéf DPO Daniel Morys: Jízda MHD má být pro lidi volbou číslo 1 – Moravskoslezský deník

Pin It on Pinterest