U příležitosti Mezinárodního dne seniorů se v KD K-TRIO konalo ve čtvrtek 1. 10. slavnostní setkání senior klubů z našeho obvodu. Připraven byl kulturní program a samozřejmě také občerstvení. Mezi účastníky zavítali rovněž představitelé radnice Ostravy-Jihu.

Oslavu zahájil starosta obvodu Martin Bednář, který přítomné uvítal a poděkoval jim za přínos, který společnosti přinášeli a stále přinášejí. „Velmi silně si jej uvědomuji. Oba moji rodiče jsou v seniorském věku a tak opravdu vím, o čem hovořím,“ poznamenal ve své úvodní řeči, kdy zároveň jako první z přítomných popřál seniorům k jejich svátku vše nejlepší.

Místostarosta Jan Dohnal představil knihu Zuzany Filipové s názvem TADY JSEM, kniha moderního stárnutí, kterou vydal náš městský obvod. Vydání pokryla finanční dotace, vyplývající z celostátního ocenění Obec přátelská seniorům. „Jedná se o skutečně velmi užitečnou a zároveň čtivě zpracovanou publikaci o tom, jak aktivně stárnout,“ zhodnotil pochvalně místostarosta Dohnal. „Čtenáři v ní najdou popis řešení řady konkrétních situací, do kterých se mohou dostat. Záběr knihy je opravdu široký, od finančních záležitostí až po například mezigenerační dialog.“

Místostarostka Dagmar Hrabovská ocenila především aktivní život našich seniorů. „Obvod v tomto ohledu připravuje nejrůznější možnosti vyžití a my jsme rádi, že se jich senioři rádi a v hojném počtu zúčastňují.“ Způsobů seniorského vyžití je povícero, místostarostka Hrabovská zdůraznila vzdělávací a kulturní aktivity, ale také třeba seniorské plavání, poradenství nebo společná setkávání. „Aktuálně zaznamenáváme velký zájem o jednodenní seniorské zájezdy, probíhající s podporou Moravskoslezského kraje.“

Oslava v KD K-TRIO byla především o dobré zábavě. Působivé hudební vystoupení za doprovodu nejrůznějších druhů bubínků předvedly učitelky MŠ Harmonie v Hrabůvce, pod vedením ředitelky Lenky Divínské. Potom už nastoupila osvědčená skupina KLASIK, která zahrála k tanci i poslechu. Senioři se v sále i na parketu patřičně odvázali, čímž potvrdili okřídlené rčení, že věk bývá mnohdy pouze číslem.

Zdroj: Senioři oslavili svůj den v Kulturním domě K-TRIO — Čeština

Pin It on Pinterest

%d bloggers like this: