Dopravní služba Senior Expres nově převeze až od dva tisíce seniorů více, a to díky snížení věkové hranice pro její uživatele z 80 na 77 let. Rozhodla tak rada městské obvodu Ostrava-Jih, kde je alternativní taxi služba od loňského dubna k dispozici.

Od dubna loňského roku mohou senioři z obvodu Ostrava-Jih využívat levnější městskou dopravní službu Senior Expres. Nyní se radní této ostravské části radní rozhodli snížit věkovou hranici pro jeho uživatele o tři roky.

“Koncem roku jsme vyhodnotili dosavadní zkušenosti a data, a na dnešním jednání rady snížili věkovou hranici na 77 let. Zpřístupníme tak tuto službu většímu okruhu potřebných seniorů,“ uvedla radní Markéta Langrová.

Další podmínky se však pro uživatele nemění. Za 25 korun mohou senioři starší 77 let s trvalým pobytem v městském obvodu Ostrava-Jih jet k lékaři, na poštu či kamkoli po celé Ostravě.

“Zbylé náklady na cestu hradí radnice. Jedinou podmínkou pro zájemce je vyřízení takzvaného průkazu Senior EXPRES, a to bezplatně a na počkání na odboru sociální péče Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih,” sdělila Zuzana Sedláčková, vedoucí oddělení vztahů s veřejností uvedeného obvodu.

Stačí si zařídit průkazku

Senior Expres mohou držitelé průkazek využívat v pracovní dny od šesté hodiny ráno do čtvrté hodiny odpoledne, a to na základě telefonické objednávky, nejméně jeden den před požadovanou jízdou na telefonním čísle 770 130 770. Službu mohou zájemci využít až čtyřikrát měsíčně a navíc si sebou mohou vzít bezplatně doprovod.

“Spolehnout se mohou na pomoc řidiče při nastupování, přenosech zavazadla či umístění ortopedických pomůcek,” doplnila Sedláčková.

Důvodem ke snížení věkové hranice je stále větší zájem o přepravu. “Služba se setkala s pozitivním ohlasem a zájem o ni i stále roste. K dnešnímu dni si z přibližně 3200 oprávněných občanů vyřídilo průkazku téměř pětset zájemců,” doplnila Langová k začátku nového roku.

Zdroj: Senioři v Ostravě mají “svoje” taxi, nově ho mohou vyžít už od 77 let | Ostrava.City.cz – Ostrava jsi Ty!

Pin It on Pinterest