Do dvou dnů a na více míst je rozdělen program letošních Slavností obvodu Ostrava-Jih. V pátek 19. června se budou konat na pěší zóně u Kulturního domu K-TRIO a v Komorním klubu v Hrabůvce, o den později pak v zábřežském Kině Luna.

Páteční program u K-TRIA začne v 15 hodin vystoupením ostravského písničkáře Václava Fajfra, hlavním bodem pak bude cca od 17:45 hodin koncert Hradišťanu s Jiřím Pavlicou. V doprovodném programu se představí mj. Cirkus trochu jinak, chybět nebudou atrakce pro děti nebo také vědomostní soutěž zaměřena na městský obvod Ostrava-Jih. Vstup na pěší zónu je zdarma.

Zajímavý program připravil také Komorní klub na Velflíkově ulici v Jubilejní kolonii. Zájemcům za jednotné vstupné třicet korun nabídne Koncert klasické hudby v podání pěvců Soni Jungové a Jana Kučery, houslisty Pavla Urbana a klavíristky Reginy Bednaříkové, kteří přednesou např. skladby Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka nebo Leonarda Bernsteina. Začátek koncertu je v 18 hodin.

Na sobotu 20. června pak připravilo čtyři filmová představení Kino Luna, podobně jako u Komorního klubu je vstupné dotované, takže každý zaplatí jen třicet korun. Promítat se postupně budou francouzská animovaná komedie Sídliště bohu, česko-slovenská pohádka Sedmero krkavců, česká komedie Život je život a od půl osmé večer pak americko-britský sci-fi film Interstellar.
„Věřím, že občané našeho obvodu využijí pestrých oslav k odpočinku a kulturním zážitkům. Osobně se nejvíce těším na vystoupení Jiřího Pavlicy a Hradišťanu,“ zve k návštěvě starosta obvodu Martin Bednář.

Pin It on Pinterest