Podomní prodejci, pro které se vžilo označení šmejdi, přišli s novou taktikou, jak se vetřít do domácností. Navštěvují nájemníky v bytových domech s lživým tvrzením, že jednají po dohodě s magistrátem, a nabízejí údajně výhodnější dodávku energií. Lidem tvrdí, že kontakt na ně získali právě z magistrátu. Jediná rada je: nebavit se s nimi a přivolat městskou policii.

„Statutární město Ostrava nevydalo pokyn pro žádnou společnost, aby jeho jménem oslovovalo fyzické nebo právnické osoby  nebo společnosti, jejichž je město 100 % vlastníkem nebo zřizovatelem, a to včetně městských obvodů, ani jejich příspěvkových organizací. Rovněž město nevydalo žádný souhlas s tím, aby se kdokoliv zaštiťoval jménem Magistrátu města Ostravy či Statutárního města Ostravy při nabídce zajištění výhodné ceny za elektrickou energii nebo zemní plyn pro letošní rok. Pokud se jakákoliv osoba nebo organizace takto prezentuje, jedná se o podvod,“ zdůraznil námětek primátora Radim Babinec.

Převážně senioři by si měli na tyto tzv. šmejdy dát pozor, nic nepodepisovat, nebavit se s nimi, a pokud na ně někdo takový u dveří zazvoní, zavolat městkou policii. Podomní prodej a nabízení čehokoliv je totiž v Ostravě zakázáno tržním řádem. Navíc tyto na první pohled výhodné nabídky se vždy promění v dražší a nevýhodnou variantu.

POZOR!!!!

BYLI JIŽ ZAZNAMENÁNÍ I V NAŠEM OBVODĚ.

Pin It on Pinterest