Spojovatelka Úmob Ostrava-Jih: 599 444 444 info@ostrava-jih.info

V sobotu 28. 9. 2019 uspořádala Tělovýchovná jednota Sokol Ostrava-Výškovice akci k oslavě 100 let. Její počátky se datují na 25. 12. 1919, kdy byla z iniciativy pana Bedřich Adámka svolána ustavující schůze tělovýchovné jednoty, a to ještě v rámci mateřské tělovýchovné jednoty Stará Bělá.

Před zahájením samotných oslav uctili členové Sokola padlé u pomníku obětí 2. světové války. Na hřišti pak zahájilo oslavy vystoupení oddílu všestrannosti žen, který má 60 členek a je tak nejpočetnějším oddílem výškovického sokola. Ten má v současnosti celkem 160 členů.Oddíl tenisu má 50 členů a pravidelně organizuje župní soutěže, které jsou ve velké oblibě.

“Jsem velice vděčná, že TJ Sokol je aktivní a soustředuje členy, kteří v dnešní době dokáží harmonizovat fyzické, duševní a síly morální. Přeji jim hodně elánu do další stoleté činnosti, uvedla místostarostka Dagmar Hrabovská, která se akce účastnila.

Na výškovické hřiště jsou zváni všichni zájemci, otevřeno je denně od května do konce září, k dispozici je také občerstvení, pískové hřiště s houpačkami a malou horolezeckou stěnou.

Zdroj: Tělovýchovná jednota Sokol Ostrava-Výškovice slavila 100 let — Čeština

Pin It on Pinterest