Spojovatelka Úmob Ostrava-Jih: 599 444 444 info@ostrava-jih.info

Kam o víkendu v Moravskoslezském kraji? V našem přehledu najdete výběr těch nejzajímavějších akcí regionu.

Halloween ve Světě techniky
Kdy: sobota 26. října
Kde: DOV, Svět techniky
Za kolik: Kombinované vstupné na oba strašidelné programy za 810 korun pro celou rodinu (2 dospělí a maximálně 3 děti do 15 let). Poukaz je možné zakoupit pouze na eshop@dolnivitkovice.cz.

Chytrou zábavu okořeněnou malou dávkou děsu a strachu můžete zažít v sobotu 26. října v Dolních Vítkovicích. Velký svět techniky se promění v Dům hrůzy! K životu se probudí děsivá stvoření, díky kterým zažijete nezapomenutelný den! V Malém světě techniky U6 pak budete moci nahlédnout do děsivě nádherného sídla trošku zvláštní rodinky, kterou jistě dobře znáte. Dolní Vítkovice v sobotu ovládnou i hororové kostýmy a děsivý program: třeba strašidelná bojovka, děsivé dílničky, vyřezávání dýně, tajuplné čtení z čajových lístků, nebo magická seance to je jen malá ochutnávka toho, co návštěvníci prožijí ve Světě techniky. Už tuto sobotu od 10 hodin. (lap)

Festival Extrem food nabídne i hmyzí kuchyni
Kdy: v sobotu 26. října od 10 do 18 hodin
Kde: Ostrava, Trojhalí Karolina
Za kolik: vstupenka stojí 150 korun (kdo si ji koupí v předprodeji, dostane pytlík sušených červů zophobas). Děti do 15 let zdarma.

V Ostravě se v sobotu 26. října od 10 do 18 hodin uskuteční první ročník Extrem food festivalu. Akce se koná v Trojhalí Karolina a nabídne exotickou kuchyni, hmyzí pochoutky, cestovatelské přednášky, netradiční jedlické soutěže a bohatý doprovodný program.
Festivalový návštěvník bude mít na výběr z více než třicet gastro stánků s klasickou zahraniční kuchyní i tou extrémní. V nabídce bude například španělská paella, pokrmy s pořádnou dávkou chilli nebo hmyz, hadí maso, šneci, žabí stehýnka, holoubátka, kuřecí pařáty a další. Chybět nebudou ani netradiční soutěže v pojídání nejsmradlavějšího jídla na světě nebo pojídání chilli piva lžící.

MINT Market poprvé zavítá do Ostravy
Kdy: sobota 26. října od 11 do 18 hodin
Kde: Trojhalí Karolina
Za kolik: vstup je zdarma

MINT Market je trh se svěží módou, šperky, designem a delikatesami.
Jeho organizátoři se na vás budou těšit v sobotu 26. října v prostorách Trojhalí Karolina, kde na vás bude čekat pestrá nabídka módních outfitů, šperků, kosmetiky a dobrot. Přijďte si vychutnat příjemnou atmosféru a podpořte český design. Akci můžete sledovat na facebookových stránkách události. Historie MINT Marketů začala v červnu 2010, kdy proběhl první módní market pod názvem Factory Fashion Market. Od té doby se rozšířil nejprve do Prahy a pak i do mnoha dalších měst po celé České republice. (lap)

Michálkovické strašení
Kdy: sobota 26. října od 17 hodin
Kde: Ostrava-Michálkovice, park Michalském náměstí
Za kolik: startovné je 10 korun, prodej kartiček od 17 do 18 hodin

Ostravský městský obvod Michálkovice zve odvážné děti v doprovodu rodičů na Michálkovické strašení. Akce se uskuteční v sobotu 26. října od 17 hodin, chybět nebudou stezka odvahy, strašidelná stanoviště a soutěžit se bude také o nejhezčí dýni. Pro účastníky Michálkovického strašení je připravena i sladká odměna na závěr. Občerstvení na akci bude zajištěno. Akci můžete sledovat na facebookových stránkách. (lap)

Dara Rolins v Knihcentru představí svůj originální diář
Kdy: v neděli 27. října od 15 hodin
Kde: Knihcentrum-Dům knihy
Za kolik: vstup na besedu je zdarma, pořadatelé doporučují rezervovat si místo na webových stránkách www.knihcentrum.cz/rezervace. Zároveň upozorňují, že 15 minut před začátkem akce rezervace propadají.

Populární zpěvačka Dara Rolins představí v neděli 27. října v ostravském Knihcentru − Domě knihy svůj originální diář. Zároveň se uskuteční i autogramiáda. Dara Rolins, známé zpěvačky, udává rovněž i módní trendy a vydává už čtvrtým rokem diář nazvaný Rok podle Dary. Motivační diář, který vytvořila, je odrazem její duše, emocí a životních zkušeností. (lap)

Koloběžka Poruba 2019
Kdy: pondělí 28. října od 9.45 hodin
Kde: Poruba, Hlavní třída
Za kolik: vstupenky od 100 do 250 korun

Tradiční závody na sklonku koloběžkové sezony bude v pondělí 28. října hostit porubská Hlavní třída. Začátek akce je v 9.45 hodin. Pořadatelé připravili zajímavý doprovodný program pro děti i pro dospělé. A také originální účastnické dárky pro všechny. Koloběžka Poruba 2019 bude nově rozšířena také o kategorii mužů a žen +45let (a starší). (lap)

Den otevřených dveří ostravské Nové radnice
Kdy: pondělí 28. října od 13 hodin
Kde: Nová radnice Ostrava
Za kolik: zdarma

Prostory ostravské Nové radnice na Prokešově náměstí se v pondělí 28. Října otevřou zájemcům. Kromě tradičních prohlídek reprezentačních prostor radnice s výkladem průvodce a vyhlídek z radniční věže zdarma bude v doprovodném programu na Prokešově náměstí zohledněno téma 30. výročí sametové revoluce, čímž se Den otevřených dveří připojí k akcím, které město Ostrava prezentuje pod souhrnným názvem SametOVA!!! Pásmo scének, skečů a vyprávění v podání známých ostravských herců doplní hudební vystoupení připomínající události listopadu 89. Veřejnost se může připojit k vytvoření vzpomínkové atmosféry zapálením svíček a jejich položením na určené místo tak vytvořit  hořící srdce přímo na Prokešově náměstí.

Peter Nagy v Ostravě
Kdy: pondělí 28. října v 19 hodin
Kde: Dům kultury města Ostravy
Za kolik: vstupenky od 390 do 590 korun

Speciální česko-slovenské turné připravil ke svému kulatému jubileu zpěvák Peter Nagy. Na turné jej doprovází skupina Indigo, jíž dal název podle svého prvního hitu Profesor Indigo. Jedinečná možnost zažít nově postavený koncertní program plný pozitivní energie a hudby, který je průřezem tvorby tohoto zpěváka, skladatele a textaře. Mezi nejznámnější hity slovenského zpěváka, které si oblíbilo více generací posluchačů, patří například Aj tak sme frajeri, So mnou nikdy nezostárneš, Sme svoji, Poďme sa zachrániť, Psi sa bránia útokom, Kristínka iba spí nebo hit S nohami na stole. 

Zdroj: Tipy na prodloužený víkend od 26. do 28. října 2019 – Moravskoslezský deník

Pin It on Pinterest