Spojovatelka Úmob Ostrava-Jih: 599 444 444 info@ostrava-jih.info

Africké trhy
Kdy: v sobotu 8. února od 10 do 16 hodin
Kde: Trojhalí Karolina
Za kolik: vstup je zdarma

Přijďte si i v průběhu zimního období dopřát trochu exotiky. V Trojhalí Karolina vás tuto sobotu (8. února) přivítají organizátoři Afrických trhů s plnou náručí tropického ovoce. Návštěvníci se mohou těšit třeba na obří jackfruit, spousta druhů banánů, mango, sladký ananas, voňavou papáju nebo nádherně barevné dračí ovoce. Na trzích bude nabízeno i koření ze Zanzibaru, čokoláda, kakao i čerstvé kakaové boby. Akci připravuje Virunga.cz, česko-ugandský food projekt, který dováží čerstvou zemědělskou produkci letecky z Afriky. Více informací najdete na webu africketrhy.cz. (lap)

3. maškarní erotický ples
Kdy: sobota 8. února od 20 hodin
Kde: Klub Rock and Roll Garage – Restaurant & Music Club
Za kolik: vstupenka k sezení v sále a restauraci stojí 450 korun, VIP balkón pak 590 korun

V sobotu 8. února se můžete opět pobavit na erotické show, kterou bude hostit Klub Rock and Roll Garage v Ostravě-Martinově. „Společně se přeneseme do erotické show ve stylu LAS VEGAS. A to nejen hudbou, ale i kostýmy. Čeká na vás bohatá tombola, hlavní cenou bude Playstation. Stejně tak se uskuteční i soutěž o nejlepší kostým,“ informují v pozvánce na 3. maškarní erotický ples pořadatelé akce. (lap)

November 2nd
Kdy: sobota 8. února od 19 hodin
Kde: Klub Parník
Za kolik: vstupenky se prodávají za 200 korun (bez možnosti rezervace v infocentrech)

Koncert rockové skupiny s výjimečnými představiteli české kytarové scény a s výraznou osobností zpěvačky Saši Langošové. Hudba kapely vychází z kořenů tradičního amerického písničkářství, které v sobě spojuje rock, blues a funky. Charakteristický zvuk kapely dotváří výrazný a nezaměnitelný ženský vokál a anglicky psané texty. Kapela hraje ve složení: Alexandra Langošová – zpěv, kytara, Roman Helcl – kytara, Jakub Vejnar – baskytara, David Babka – pedalsteel, Petr Ptáček – bicí. (lap)

Ledové světy
Kdy: neděle 9. února od 17 hodin
Kde: Planetárium Ostrava
Za kolik: vstupenka stojí 130 korun

Vědci již řadu let pečlivě sledují oteplování naší planety a s tím související ubývání ledu v polárních oblastech a zvyšování mořské hladiny. Nicméně ledem je pokryto i mnoho jiných vzdálených světů. Dá se říct, že led lze najít téměř všude ve Sluneční soustavě a je hojný dokonce i v dalekém vesmíru. Součástí pořadu, který vám nabízí Planetárium Ostrava, je také živě moderovaná část. Délka pořadu: 22 minut + 25 minut živě moderovaná část. (lap)

Dva úplně nazí muži
Kdy: sobota 8. února od 19 hodin
Kde: Divadlo Mír
Za kolik: vstupenky (za 320 a 390 korun) v předprodeji bez možnosti rezervace v infocentrech. Studenti, senioři a ZTP mají slevu 20 procent)

Aleš Krečmer, seriozní advokát, věrný manžel a otec dvou dětí, se jednoho dne probudí ve své posteli vedle kolegy z práce a oba jsou úplně nazí. Jeden ani druhý nevědí, jak se do této situace dostali.
Když je oba posléze objeví advokátova žena, Krečmer dělá vše možné i nemožné, aby své manželství zachránil. Když začne člověk pátrat ve svém nitru, může si být vždy jistý tím, co tam objeví? Na tuto otázku se snaží nalézt odpověď komedie Dva úplně nazí muži, která je inspirovaná postupy absurdního divadla a úspěšně dobývá evropská jeviště. (lap)

Hvězda Karambola
Kdy: sobota 8. února
Kde: Ostrava, Hudební Klub Bazar (Nádražní ulice)
Za kolik: vstupné je dobrovolné

Koncert kroměřížské hudební kapely, která umí dobře měnit polohy, a stejně tak i podoby svého uměleckého konceptu, nejblíže však má k pop-rocku, nabídne v sobotu Hudební klub bazar v Ostravě. Tvorba je rozmanitá. Od veselých a „ulítlých“ písniček, až po vážnější a hlubší témata k zamyšlení. Zakládajícími členy kapely jsou Oldřich Zapletal, Laczó Ruszó, Adam Blanarovič, Martin Zdražil a Miroslav Brázdil. Hvězdoslav Karambola, jakožto abstraktní osobnost, velmi rád komunikuje s fanoušky při každém svém vystoupení a v současnosti rozjíždí řadu svých originálních koncertů pro všechny věkové kategorie. (lap)

Přijďte si vyrobit zvířátka z papírových koulí
Kdy: sobota 8. února od 15 do 17 hodin
Kde: Knihcentrum-Dům knihy
Za kolik: vstup je zdarma (pořadatelé akce doporučují rezervovat si místo na stránkách www.knihcentrum.cz/rezervace nebo telefonicky +420 607 082 029).

Příjemné odpoledne můžete v sobotu 8. února i s dětmi strávit v ostravském Domě knihy při výrobě zvířátek z papírových koulí. Užijete si zábavu, a ještě si domů odnesete vlastní výrobek. Pravidelné tvoření se konají každou druhou sobotu v měsíci. Knihy z edice TOPP jsou určeny všem věkovým skupinám čtenářů, především však dětem a mládeži. Přinášejí názorné, barevnými ilustracemi a předlohami doprovázené, návody k tvorbě nejrůznějších výrobků z mnoha materiálů. (lap)
Zdroj: https://moravskoslezsky.denik.cz/tipy-na-vikend/tipy-na-vikend-8-a-9-unora-20200207.html

Zdroj: Tipy na víkend 8. a 9. února – Moravskoslezský deník

Pin It on Pinterest