Spojovatelka Úmob Ostrava-Jih: 599 444 444 info@ostrava-jih.info

Kam o víkendu v Moravskoslezském kraji? V našem přehledu najdete výběr těch nejzajímavějších akcí regionu.

OSTRAVA

Projížďky historickými vozidly k Dolu Michal
Kdy: sobota 14. září
Kde: Ostrava-Hulváky, Michálkovice
Za kolik: jízdné (30 korun), děti od 6 do 15 let (15 korun)

Projížďky historickými vozidly k Dolu Michal, konané u příležitosti Dne evropského dědictví, si mohou v sobotu 14. září na trase Hulváky-Michálkovice a zpět užít zájemci nejen z Ostravy. Spoje pojedou po trase Hulváky-Pivovar-Most Pionýrů-Zoo-Michálkovice a zpět. Odjezdy ze zastávky Hulváky budou v 8.20, 10.20, 12.20, 14.20 a 16.20 hodin. Na poslední spoj už ale nenavazuje prohlídka areálu Národní kulturní památky Důl Michal. Zpět z Michálkovic budou spoje odjíždět v 9,11, 13,15 a 17 hodin. Předplatné ani volné jízdenky neplatí, jízdné 30 korun platí pro jednu jízdu, jízdenky se kupují u průvodčího ve voze.

Kafrárna Petra Kubaly nově v Divadle 12
Kdy: v pátek 13. září od 19 hodin
Kde: Ostrava, Národní divadlo Moravskoslezské (Divadlo „12“)
Za kolik: vstupné je 150 korun

Osobitá talkshow Petra Kubaly v Divadle „12“ nabídne v pátek 13. září v 19 hodin setkání s hokejovou legendou Davidem Moravcem, dramaturgem hlavní soutěže festivalu Kamera Oko Jakubem Felcmanem a písničkářem René Matláškem. Hosté budou odpovídat i na otázky: Jak se střílí zlaté góly? Co z člověka udělá skvělého kameramana? Jak se píše píseň, která dojme či rozesměje? Talkshow Petra Kubaly, kde se nepovídá ani nemoderuje, nýbrž pěkně od plic kafrá, začíná svou třetí sezonu. V této sezoně se Kafrárna přestěhovala do Divadla „12“ v areálu NDM.

Poprvé od útlumu těžby bude zpřístupněn Důl Jeremenko
Kdy: sobota 14. září od 10 do 16 hodin
Kde: Ostrava, Důl Jeremenko
Za kolik: zdarma

V sobotu 14. září zpřístupní státní podnik DIAMO poprvé od útlumu těžby veřejnosti Důl Jeremenko. Jediný důl v Ostravě, na kterém se dodnes fárá, se od 10 do 16 hodin otevře veřejnosti. Tento důl přestal těžit před 26 lety, ale nebyl zasypán jako ostatní. Zajišťuje mimo jiné i čerpání důlních vod pod celou Ostravou. Zájemci mohou navštívit areál dolu v Ostravě-Vítkovicích (ul. Sirotčí) budou moci vyjet na těžní věž jámy Jeremenko a prohlédnout si Ostravu i okolí z výšky 55 metrů. Dále budou k vidění unikátní obří čerpadla pro čerpání důlní vody i další zajímavosti.

Fauna trhy
Kdy
: neděle 15. září od 8 do 12 hodin
Kde: Ostrava, výstaviště Černá louka
Za kolik: dospělí (40 korun), děti od 3 let, studenti, senioři, držitelé ZP a ZTP (20 korun), děti do tří let zdarma

Ostravské Fauna trhy jsou chovatelskou a pěstitelskou prodejní burzou, určenou pro širokou veřejnost. Můžete na nich dobře nakoupit nebo prodat na jedné z největších chovatelských a pěstitelských burz u nás. Na burze naleznete v největším zastoupení akvaristiku, teraristiku, drobné savce, exotické ptactvo, holuby, drůbež, krmiva, terária, dekorace a další potřeby pro chovatele například psů, koček, holubů a další. Nechybí ani pokojové rostliny, kaktusy, orchideje. Venkovní prostory v jarních měsících nabízí možnost koupi ovocných stromků, letniček i jiných druhů rostlin.

Road Circus 2019
Kdy:
 sobota 14. září od 16 hodin
Kde: Ostrava-Hrabůvka, Horní ulice mezi Dubinou a Bělským lesem
Za kolik: vstup je zdarma

Horní ulice mezi Dubinou a Bělským lesem budev sobotu 14. září opět patřit rychlým kolům, silným motorům a také kouřícím botám kaskadéra Davida Bryknara, který se nechá tahat elektromobilem. Program akce pořádané ostravským městským obvodem Ostrava-Jih začne v 16 hodin hudebním vystoupením. Sprinty se pojedou nikoliv v jedné, ale ve čtyřech kategoriích. Mezi jízdami se představí kaskadéři Adam a Patrik Peschelovi, veteránské tatrovky i driftovací auto.

Africké trhy v Ostravě
Kdy: sobota 14. září od 10 do 16 hodin
Kde: Ostrava, Trojhalí Karolina
Za kolik: vstup je zdarma
Ostravské Trojhalí Karolína ožije v sobotu 14. září od 10 do 16 hodin africkou exotikou. Návštěvníci se mohou těšit třeba na obří jackfruit, spousta druhů banánů, mango, sladký ananas, voňavou papáju nebo nádherně barevné dračí ovoce. Na trzích bude nabízeno i koření ze Zanzibaru, čokoláda, kakao i čerstvé kakaové boby. Akci připravuje Virunga.cz, česko-ugandský food projekt, který dováží čerstvou zemědělskou produkci letecky z Afriky. „Podporujeme ugandské lokální farmáře a pěstitele. Jejich produkci vykupujeme za férové ceny,“ uvádí na pozvánce organizátoři trhů.

Den pro seniory v Zoo Ostrava
Kdy
: sobota 14. září
Kde: Zoo Ostrava
Za kolik: Pro seniory zdarma (musejí prokázat svůj věk platným dokladem)

V sobotu 14. září se v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava uskuteční tradiční akce pro seniory. Tento den budou mít lidé nad 60 let volný vstup do zoo a připraven pro ně bude i speciální doprovodný program. „Kdo bude chtít, bude se moci zúčastnit komentované prohlídky s průvodcem. Sraz je v 10 hodin u vstupu do zoo. Lidé se mohou o zvířatech, jejich chovu v zoo i dalších zajímavostech. Zájemci také mohou nahlédnout do pěstebních skleníků, které jsou běžně návštěvníkům nepřístupné. Komentované prohlídky botanického zázemí s průvodcem probíhají od 11 nebo od 14 hodin.

Po schodech na Věž
Kdy: v neděli 15. září od 10 do 17 hodin
Kde: Ostrava, vyhlídková věž Nová radnice
Za kolik: dospělí (60 korun), studenti a senioři (40 korun), děti od 4 do 6 let (20 korun)

Jen dvakrát za rok mají návštěvníci možnost dostat se na vyhlídkovou věž Nové radnice po schodech. Z turistického infocentra v 6. patře vyjdou s průvodcem po 292 schodech až na vyhlídkový ochoz. Cestou se dozví různé zajímavosti o stavbě Nové radnice, historii a k nahlédnutí dostanou také historické fotografie. Výstupy s průvodcem po schodech budou probíhat vždy v celou hodinu a to od 10 do 17 hodin. Vstupné se hradí v hotovosti nebo kartou na pobočce vyhlídkové věže.

Dny Marianne ve Foru Nová Karolina
Kdy: od pátku 13. do neděle 15. září
Kde: Ostrava, Forum Nová Karolina

V obchodním a zábavním centru Forum Nová Karolina proběhnou Dny Marianne 2019. Nákupní akce roku nabídne mimořádné slevy, dárky ve speciálním Marianne Lounge a doprovodný program. Akce začíná v pátek 13. září a potrvá až do neděle 15. září. Doprovodný program bude zahrnovat Karolina beauty zónu s líčením, vlasovými proměnami, manikúrou nebo masážemi. O hudební doprovod se postará DJ Mike Saxi a také jedno hudební překvapení. Páteční program bude moderovat Lucie Šilhánová, v sobotu se pak v roli moderátorky představí Gabriela Partyšová.

Festival dřeva: závody dřevorubců, jarmark, zvěřinové hody i Robert Křesťan
Kdy: sobota 14. září od 11.30 do 18 hodin
Kde: Ostrava, Slezskoostravský hrad
Za kolik: vstup je zdarma

Na Slezskoostravském hradě v Ostravě se tuto sobotu uskuteční 15. ročník Festivalu dřeva. Návštěvníci se mohou těšit na ostrý souboj nejlepších dřevorubců soutěže STIHL TIMBERSPORTS o Pohár Lesů České republiky Czech Cup Ostrava 2019, včetně vicemistra světa Martina Komárka. V 11.30 hodin začne na Slezskoostravském hradě starodávný jarmark. Jeho součástí budou zvěřinové hody, ukázky práce dřevosochařů, historická řemesla a prezentace špičkové zahradní a lesní techniky. Ve 13.15 hodin odstartují závody dřevorubců a v 16.30 vystoupí Robert Křesťan se skupinou Druhá tráva. Děti si na hradě budou moci vyrobit dřevěné předměty. Připraveny pro ně budou zábavné atrakce, soutěže, dřevěná a lesní akademie, lesní ateliér, který nabídne lesní pedagogiku. Vstup na Festival dřeva je zdarma.

Zdroj: Tipy na víkend od 14. do 15. září 2019 – Moravskoslezský deník

Pin It on Pinterest