Spojovatelka Úmob Ostrava-Jih: 599 444 444 info@ostrava-jih.info

Kam o víkendu v Moravskoslezském kraji?

Okr. OSTRAVA

Život bez bariér

Kdy: od pátku 4. do neděle 6. října
Kde: Ostrava, výstaviště Černá louka
Za kolik: dospělí 100 korun, děti nad 6 let, studenti, senioři 63+, držitelé TP, ZTP a ZTP/P průkazů platí vstupné 50 korun, děti do 5 let zdarma

Jak aktivně strávit důchodový věk? Nebo vás zajímá, jaké jsou novinky na trhu s pomůckami pro zdravotně znevýhodněné osoby? Nejen odpovědi na předchozí otázky, ale i na další můžete získat na festivalu Život bez bariér, který bude od pátku 4. října do neděle 6. října hostit ostravské výstaviště Černá louka. Cílem festivalu je pomoci lidem s různými druhy handicapů, a to jak zdravotními, tak společenskými a přispět ke zlepšení života a integrace do společnosti. Představí se i řada fondů, sdružení a neziskových organizací. V pátek a sobotu bude otevírací doba od 9 do 17 hodin, v neděli pak od 9 do 16 hodin.

Den architektury nabídne prohlídky i v Ostravě
Kdy
: sobota 5. a neděle 6. října

Dny architektury, které nabízejí prohlídku 350 míst ve stovce měst nejen v ČR, ale i na Slovensku, nabídnou zajímavé akce i v Ostravě. V sobotu 5. října v 10 hodin před Domem energetiky je sraz pro ty, kdo by měli zájem absolvovat procházku po ulici 28. října. Po této „Pravé ostravské avenue„ zájemce provede architekt Jiří Mika. Ten bude společně Petrem Svobodou i průvodcem při procházce v okolí Kulturního domu města Ostravy a účastníkům představí připravované projekty v ulici 28. října. Sraz na tuto procházku je rovněž v sobotu 5. října (v 11.30 hodin před Domem kultury města Ostravy). V neděli 6. října se zájemci o architekturu mohou vydat na prohlídku Dolních Vítkovic. Sraz je ve 13 hodin v budově Velínu VP1 v DOV. Podrobný program mezinárodního festivalu Den architektury 2019 je k dispozici na www.denarchitektury.cz. Některé z programů jsou kapacitně omezeny – podmínkou je případná registrace účasti na GoOut.

Historickou tramvají údolím Porubky

Kdy: sobota 5. října od 8.20 do 17 hodin
Kde: Nástupní zastávka Poruba se nachází v Sokolské ulici před křižovatkou s Opavskou ulicí
Za kolik: dospělí platí 40 korun, děti od 6 do 15 let pak 20 korun. Jízdenky zakoupíte u průvodčího ve voze. Předplatní ani volné jízdenky neplatí.

V sobotu 5. října zve Dopravní podnik Ostrava zájemce na vyhlídkové jízdy historickými tramvajemi údolím Porubky v trase Poruba vozovna – Zátiší a zpět. Trasa projížďky: Poruba vozovna (nástupní zastávka) – Hlavní třída – Vřesinská – Nová Plzeň – Krásné Pole – Dolní Lhota – Horní Lhota – Zátiší a zpět. Odjezdy ze zastávky Poruba vozovna: 8.20, 9.00, 10.20, 11.40, 13.00, 14.20, 15.40 hodin. Odjezdy ze zastávky Zátiší: 9.25, 10.20, 11.40, 13.00, 14.20, 15.40, 17.00 hodin.

Hradní hodokvas aneb lokální hodování

Kdy: sobota 5. října od 10 hodin
Kde: Slezskoostravský hrad
Za kolik: vstupné 120 korun dospělí, 60 korun děti od 6 let včetně, studenti, důchodci, TP, ZTP a ZTP/P průkazů (doprovod zdarma)
280 korun rodinné vstupné (2 dospělí + 1 až 3 děti), zdarma: děti do 5 let včetně, doprovod ZTP/P.

20. ročník Hodokvasu aneb lokálního hodování přinese spoustu novinek.  Akce bude více zaměřena na podporu lokálních gastronomických specialit, které nabízí Moravskoslezský region. Představí se lokální pivovárky, vinná zona Navínko, farmáři a restaurace, které nabídnou pochutiny pro milovníky masa i veganské stravy. To vše doplní bohatý doprovodný program lokálních kapel, muzikantů, tvůrců a umělců. Od 10.30 do 21.30 hodin zahrají a zazpívají například ostravská kapela February, ostravsko-opavská kapela Made in 60´s složená z profesionálních muzikantů v čele s Evženem Hofmannem, kytaristou skupiny Kryštof. Akci můžete sledovat na FB události.

Odpust v Hrušově

Kdy: neděle 6. října
Kde: Hrušov

Velvyslanec Vatikánu v České republice J. E. Mons. Charles Daniel Balvo přijede v neděli 6. října odsloužit slavnostní mši svatou v době takzvaného odpustu (pouti) do Ostravy-Hrušova. Návštěvu iniciovala zakladatelka Společnosti pro památkovou obnovu hrušovského kostela Miriam Prokešová. Jak upřesnila, slavit se bude nejen svátek sv. Františka a Viktora, patronů kostela, ale také 120. výročí založení hrušovské farnosti (3. října 1899). Apoštolský nuncius bude hlavním celebrantem mše svaté, která se bude konat první říjnovou neděli od 10 hodin, posvětí také 15 restaurovaných vitrážových oken a v letošním roce renovované kostelní lavice. Hrušovský odpust začíná již v 9.30 hodin modlitbou růžence, následuje mše svatá v 10 hodin a odpoledne od 16 hodin jsou lidé zváni na farní posezení.

Zdroj: Tipy na víkend od 5. do 6. října 2019 – Moravskoslezský deník

Pin It on Pinterest