Spojovatelka Úmob Ostrava-Jih: 599 444 444 info@ostrava-jih.info

Kam o víkendu v Moravskoslezském kraji? V našem přehledu najdete výběr těch nejzajímavějších akcí regionu.

OSTRAVA

Podhorská jízda veteránů Trofeo Niké
Kdy: od čtvrtku 5. do neděle 8. září
Kde: Trasa povede z Ostravy přes Opavu, Bruntál, Malou Morávku až do Karlovy Studánky

Dvacátý ročník podhorské jízdy veteránů Trofeo Niké začíná dnes a potrvá až do neděle. Kolona čtyřiceti historických vozidel (vyrobených mezi lety 1907 až 1975) v čele se závodním speciálem Tatra, za jehož volantem bude legenda českých motoristických závodníků Karel Loprais, postupně navštíví devět míst Moravskoslezského kraje. Auta i jejich posádky v historických (dobových) úborech budou na své cestě a zastávkách nabízet nejen historickou technickou krásu, ale i radost a nezapomenutelné zážitky. V pátek dopoledne budou vozy k vidění v Dolní oblasti Vítkovice a od 13 do 14 hodin v areálu Hornického muzea Landek Park. Následovat bude dlouhý přesun do Kopřivná Resortu v Malé Morávce. „Při průjezdu Opavou projedeme Dolním i Horním náměstím a na chvíli se zastavíme v areálu Slezské nemocnice Opava, abychom tamní pacienty aspoň na chvíli přivedli na jiné myšlenky. O víkendu nás čeká program v Bruntálu, na Slezské Hartě a v Horských lázních Karlova Studánka,“ upřesnila trasu jízdy veteránů Marcela Rotter, hlavní organizátorka Trofeo Niké. (lap)

Turnaj handicapovaných stolních tenistů  
Kdy: od pátku 6. do neděle 8. září
Kde: Sportovní areál TJ Ostrava, Varenská ulice
Za kolik: zdarma

Ve sportovním areálu Tělovýchovné jednoty Ostrava se uskuteční od pátku 6. do neděle 8. září mezinárodní turnaj handicapovaných stolních tenistů Czech Open 2019 − Para Table Tennis. Letos se koná už 14. ročník turnaje, který je pro řadu českých stolních tenistů příležitostí změřit síly se soupeři z celého světa. Letos se turnaje zúčastní stolní tenisté z celkem 36 zemí. Přihlášeno je 319 sportovců, z toho 136 vozíčkářů. Slavnostní zahájení turnaje je naplánováno na páteční půl devátou ráno. Souboje handicapovaných stolních tenistů pak budou začínat po všechny hrací dny v 9 hodin. (lap)

Flea market-tak trochu jiný blešák
Kdy:
 v sobotu 7. září od 7 do 14 hodin
Kde: Ostrava, DOV-multifunkční aula Gong
Za kolik: vstupné pro dospělé nakupující je 20 korun, děti do 15 let zdarma

Máte doma starožitnosti či jiné bohatství, které byste rádi poslali do světa? Vyrábíte něco? Malujete? Tvoříte? Pak byste měli v sobotu 7. září vyrazit do multifunkční auly Gong v Dolních Vítkovicích na akci FLEA MARKET – tak trochu jiný blešák. Vystavovat je možné sběratelské kousky jako mince, známky a staré knihy, ale i vlastní výrobky a uměleckou tvorbu a hračky nebo oblečení pro děti, ze kterého už ty vaše vyrostly. Cena pro vystavovatele je 70 korun pro neživnostníky/ domácnosti, 120 korun pro živnostníky. (lap)

Venkov v ostravském Trojhalí
Kdy: 6. až 8. září, denně 10 – 18 hodin
Kde: Trojhalí Karolina, K Trojhalí 3361/5, Moravská Ostrava
Za kolik: Vstup zdarma

Ochutnat, nebo si nostalgicky připomenout osobité kouzlo prázdnin u „babičky na venkově“, mohou již tradičně začátkem září děti i dospělí v Ostravě. A to díky akci Venkovské Trojhalí. Trojhalí Karolina se totiž právě od 6. do 7. září 2019 promění v jednu malou vesnici. K vidění zde bude například výstava traktorů (od těch malých až po velké stroje), výstava historických pluhů a chybět nebudou ani živá hospodářská zvířata. Připraven je také bohatý doprovodný program, který zahrnuje celou řadu tématicky zaměřených aktivit pro malé i velké. Vyzkoušet si můžete například jízdu na traktoru i skok do sena. Atmosféru venkova dotváří cimbálová muzika a občerstvení od lokálních prodejců. (lbe)

Kroužkobraní v Avionu  
Kdy: sobota 7. a neděle 8. září od 10 do 18 hodin)
Kde: Ostrava, Avion Shopping Park
Vstupné: zdarma

Závěr léta v Avion Shopping Parku v Ostravě patří už tradičně Veletrhu zájmových kroužků, tedy Kroužkobraní. Letos se koná už 11. ročník, ve dnech 7. a 8. září od 10 do 18 hodin se představí řada zájmových kroužků a organizací, které nabízejí volnočasové aktivity pro děti všech věkových skupin. Prezentovat se budou různé výtvarné a sportovní kroužky, turistické oddíly, sportovní kluby, jazykové a vzdělávací kurzy a další. Od 15 hodin bude probíhat doprovodný program na podiu, autogramiáda basebalového klubu Arows Ostrava, děti mohou využít dva skákací hrady. (lap)

Pouť babího léta v Porubě  
Kdy: sobota 7. a neděle 8. září
Kde: Ostrava-Poruba, Francouzská ulice
Vstupné: zdarma

Na prostranství u Francouzské ulice v Ostravě-Porubě se už dnes (ve středu 4. září) od 14 hodin roztočily pouťové atrakce. Samotná pouť s programem se však bude konat až o víkendu. V sobotu 7. září zahájí program v 11 hodin představení pro děti Strašfuňák s cestou kolem světa, dvě hodiny po poledni zatančí skupina Bez Cu Crew. Ostravské poprockové seskupení Easy Steps zahraje od 17.15 hodin a sobotní program uzavře electroswingová kapela Mr. Moss. V nedělním programu se představí Taneční klub Trend i frýdecká kapela Marian 333. A na závěr zahraje Ticho! (krnovská skupina hrající pop-rock). (lap)

Den Ostravských dopraváků
Kdy:
 sobota 7. září od 9 do 16 hodin
Kde: areál dílen Martinov
Za kolik: zdarma

Areál dílen Martinov bude v sobotu 7. září místem oslav Dne ostravských dopraváků. Letošní akcí si DPO připomíná dvě významná výročí, a to 125 let městské hromadné dopravy v Ostravě a 70 let od vzniku ostravského dopravního podniku. Pro návštěvníky bude v době od 9 do 16 hodin nachystán bohatý doprovodný program, jehož součástí budou nejen oblíbené jízdy našimi vozidly, ale i spousta atrakcí pro malé i velké. Součástí akce bude i komentovaná prohlídka vozidel seřazených od nejstaršího po nejnovější, bezplatné vyhlídkové jízdy i zajímavý program pro děti.

Hornické slavnosti na Skalce
Kdy:
 sobota 7. a neděle 8. září
Kde: Areál Skalka family park ve Vřesině
Za kolik: dospělý 100 korun/den, dítě 50 korun/den

Areál Skalka family park veVřesině uspořádá vsobotu 7. a vneděli 8. září akci Hornické slavnosti –Bierfest/Gulášfest. Na oba dny je připraven zajímavý program a atraktivní vystupující. Vsobotu například představí své umění kouzelník pro děti Ondřej Sládeček, zazní i hity Elvise Presleyho, Věry Špinarové a Katapultu, které zahrají a zazpívají Vladimír Lichnovský, Veras Band a Katapult revival. Vrámci nedělního programu se mohou návštěvníci těšit také na komika a baviče Zdeňka Izera, legendu českého folku a trampské písně Františka Nedvěda, vystoupí i Václav Upír Krejčí. (lap)

Den pro supy v Zoo Ostrava  
Kdy: sobota 7. září od 11 do 16 hodin
Kde: Zoo Ostrava

Nejen o problematice celosvětového ohrožení supů, ale také o zapojení ostravské zoo do záchranných projektů se budou moci zájemci dozvědět v sobotu 7. září v ostravské Zoo. Pro děti budou od 11 do 16 hodin u výukového centra připraveny supí aktivity a kvízy (v případě nepříznivého počasí uvnitř výukového centra). V 11 hodin proběhne mimořádné komentované setkání u supů bělohlavých a v 15. 30 hodin u orlosupů bradatých a supů hnědých. Supi v současné době čelí ohrožení ve všech oblastech jejich přirozeného výskytu a jsou dnes téměř na pokraji vyhubení. (lap)

Benefiční Gospelkoncert
Kdy: v neděli 8. září od 17 hodin
Kde: Cooltour Ostrava
Za kolik: vstupné je dobrovolné, výtěžek získá nezisková organizace

Téměř stočlenný sbor nadšenců z Ostravska se pod vedením dánské sbormistryně a zpěvačky Sarah Moshage Ahola během jediného víkendu naučilo zpívat gospel! Své umění (sbor se během víkendu naučí šest až osm gospelových hitů) předvedou na benefičním koncertu, který se koná v ostravském Cooltouru v neděli 8. Září od 17 hodin. Vstupné je dobrovolné, výtěžek z akce půjde ve prospěch neziskového projektu To Jsme My ostravské organizace Anulika – www.podporapece.cz, ve kterém mladí lidé s hendikepem pomáhají svým vrstevníkům v podobné situaci. (lap)
Zdroj: https://moravskoslezsky.denik.cz/tipy-na-vikend/tipy-na-vikend-od-7-do-8-zari-2019-20190904.html

Zdroj: Tipy na víkend od 7. do 8. září 2019 – Moravskoslezský deník

Pin It on Pinterest