Stále probíhá sčítání lidu. Letos poprvé navíc nemusíme nikam chodit. Formulář lze až do 11. května vyplnit online. Sčítání lidu probíhá jednou za deset let a je povinné. Při posledním sčítání žilo v Ostravě-Jihu bezmála 107 tisíc lidí.

Všichni lidé, kteří mají v Česku trvalý pobyt, nebo nějaký typ přechodného pobytu s délkou trvání nad 90 dnů, musí vyplnit sčítací formulář. Sčítání lidu bude probíhat až do 11. května. Zatím se lze sečíst pouze elektronicky.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Chceme upozornit naše občany, že v rámci statistické akce desetiletí, sčítání lidu, není třeba se obracet na náš úřad, jelikož jej nezajišťuje radnice. Ti, kteří se nesečtou online prostřednictvím internetu, se nemusí bát. Roznos i sběr těch sčítacích formulářů zajišťuje Česká pošta a ta jim ty formuláře jak doručí, tak potom odebere zpátky.”

Tištěný dotazník bude lidem k dispozici od 17. dubna. Letos vyplňujeme o polovinu údajů méně než před deseti lety. Statistiky využily data z registrů a zjišťují jen údaje, které nejdou získat jinak.

Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih: “Rád bych poprosil občany, kteří bydlí v Ostravě a hlavně v Ostravě-Jihu, aby neváhali v těchto dnech, kdy není tady velká fronta návštěvníků, přihlásit se k trvalému pobytu v Ostravě, respektive v Ostravě-Jihu. Má to řadu výhod. Například v krizových situacích o těchto osobách bude úřad vědět a může jim nějakým způsobem pomoci a samozřejmě to přináší také zdroj finančních prostředků pro městský obvod, ze kterých potom můžeme společně opravovat naše veřejná prostranství. Takže prosím, vážení občané, přijďte, pokud tady nemáte ještě trvalé bydliště, k nám na úřad a registrujte se.”

Co se týká vyplňování formulářů online, k přihlášení potřebujete pouze občanský průkaz, nebo cestovní pas. Formulář se vyplňuje i za děti a najdete ho na stránce sčítání.cz.

Zdroj: Tištěné dotazníky ke sčítání lidu budou k dispozici od 17. dubna. Doručí je pošťáci | Ostrava-Jih | Zprávy | POLAR TV

Pin It on Pinterest

%d bloggers like this: