Ostrava už má svůj vánoční stromeček, který se letos stane ozdobou Masarykova náměstí. K jeho rozsvícení dojde během posledního listopadového víkendu.

Ostravské Vánoce letos nabídnou hodně lákadel. Akce potrvá až do začátku ledna a rozšíří se i její programová nabídka, do níž se zapojí například místní kluby.

K ozdobám ostravských vánočních trhů bude patřit strom na Masarykově náměstí, který letos bude po šesti letech zase živý. Jedná se o smrk ztepilý, který nyní měří přes jedenáct metrů, po svém usazení na náměstí bude ale zhruba o metr kratší.

„Je ohrožen kůrovcem. Proto by stejně k zemi musel, a to dost možná ještě dříve, než budou příští Vánoce. Takto ještě poslouží,” stojí na facebookovém profilu Ostravských Vánoc.

Ostravský vánoční stromeček se rozsvítí během posledního listopadového víkendu, tedy mezi 26. a 28. listopadem. „Sledujeme aktuální epidemickou situaci a hygienická nařízení. Pokud to situace dovolí, zveřejníme včas informaci o konkrétním termínu a času rozsvícení,” dodaly Ostravské Vánoce.

Zdroj: To je on! Ostrava už má svůj vánoční stromeček, letos bude živý

%d bloggers like this: