Meteorologové předpovídají na další dny sněhovou nadílku. V nižších polohách by mělo sněžit už od čtvrtečního rána a teploty budou klesat pod bod mrazu. Technické služby v Ostravě-Jihu jsou tak v pohotovosti.

starost zimní údržbu v částech Hrabůvka a Dubina, kde je více než 110 kilometrů silnic 3. a 4. tříd, chodníků a parkovišť. Obě lokality jsou schopny zvládnout zhruba za pět hodin.

Petr Štefík dispečer“Během jednoho zásahu mineme zhruba 10 až 15 tun soli. Samozřejmě do toho spadá, jak jsem říkal chodníky, cesty, parkoviště a samozřejmě veškeré podchody a autobusové zastávky. Tady ten jeden stroj vlastně během toho zásahu potřebujeme ho minimálně pětkrát naplnit. Má kapacitu 350, 400 kilo. Využíváme i multikáru, kde vlastně na jedno naplnění dostaneme do ní tunu soli a využíváme ji hlavně na ty cesty.”

Přednost při zimní údržbě mají frekventované cesty a chodníky, zastávky a veřejná prostranství.

Technické služby už v letošní sezóně zasahovaly, a to při první sněhové nadílce koncem listopadu.

O komunikace v ostatních částech Ostravy-Jihu se starají externí firmy, které jsou připraveny okamžitě vyjet na zavolání.

Zdeněk Hübner, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Máme k dispozici i telefonní číslo 599 430 270, kde případně občané mohou hlásit problémy se zimní údržbou, ať už náledí, nebo nějaké větší množství sněhu. Tato linka funguje v pracovní dny od 7 do 14 hodin. A dále vlastně na lince 601 568 205 v době od 14 do 7 hodin.”

O víkendech a svátcích tuto linku spravuje telefonický dispečink Technických služeb Ostrava-Jih.

Zdroj: TS Ostrava-Jih avizovaný sníh nezaskočí. Mají zásoby soli i inertního materiálu | Ostrava-Jih | Zprávy | POLAR TV

Pin It on Pinterest

%d bloggers like this: