​V Moravskoslezském kraji přibylo v pátek 749 potvrzených případů nákazy novým koronavirem.

Oproti čtvrtku bylo nakažených o 231 a oproti minulému pátku o 77 více. Vyplývá to z údajů takzvané chytré karantény, které zveřejňuje hejtman Ivo Vondrák (ANO).

“Došlo ke skokovému nárůstu nově potvrzených pozitivních případů. Zásadně největší počet byl zaznamenán v okrese Karviná. Stejně tak se zastavil pokles sedmidenní incidence,” uvedl hejtman.

Karvinsko v pátek zaznamenalo 265 pozitivně testovaných. Na Ostravsku přibylo do evidence 169 nakažených, na Opavsku 104, na Frýdecko-Místecku 97 a na Novojičínsku 66.

Nejmenší nárůst v kraji byl v pátek 48 případů na Bruntálsku. Statistika chytré karantény eviduje nakažené podle trvalého bydliště. I nemocné z regionu, kteří žijí jinde, tak chytrá karanténa vykazuje ve statistikách kraje.

Podle chytré karantény bylo v kraji od počátku pandemie pozitivně testováno 123.210 lidí, tedy zhruba desetina obyvatel. Aktuálně je v evidenci 8408 nakažených. Celkem 112.617 lidí se koronaviru zbavilo.

Počet hospitalizovaných mírně stoupl, v nemocnicích bylo v pátek 523 pacientů s covidem-19. Počet zemřelých vzrostl na 2185. V pátek bylo pozitivních 20,56 procenta testů, což byl nejmenší podíl za více než dva měsíce.

V regionu se ale neprovádějí jen testy moravskoslezských pacientů.

Očkovací kapacita je v regionu na příštích sedm dní využita na 25,2 procenta. První dávku vakcíny v kraji dostalo 27.695 lidí, druhou 8114.

Vondrák také na twitteru uvedl, že zveřejňování jeho pravidelných informací o vakcinaci zkomplikovala jeho karanténa. Část krajských radních byla v karanténě do minulého čtvrtka kvůli pozitivnímu testu jednoho z radních.

Kdo se konkrétně nakazil, ale tehdy kraj neupřesnil.

Zdroj: Týdny relativního klidu skončily, v Moravskoslezském kraji opět přibylo nakažených | Patriot Magazín

Pin It on Pinterest

%d bloggers like this: