Participativní rozpočet Ostravy-Jihu jde do finále. Už 20. října začne hlasování, ve kterém rozhodnete, které projekty se budou realizovat. Letos na ně radnice vyčlenila 10 milionů korun.

Pátý ročník participativního rozpočtu Náš Jih se chýlí ke konci. Zbývá už jen vybrat ty nejlepší projekty. To bude samozřejmě na vás. Hlasování odstartuje už 20. října.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “V letošním roce naši obyvatele přihlásili a technickou analýzou prošlo 41 projektů, které zastupují všechny 4 městské části, No a od 20.října celých 14 dnů je možné hlasovat o nejoblíbenějším projektu na stránkách www.nasjih.cz. Jako i v minulých letech je možno udělit 4 kladné a dva záporné hlasy, pokud nějaký projekt se nám opravdu nelíbí.”

Letos radnice na vaše projekty vyčlenila 10 milionů korun. Oproti minulým ročníků projektu Náš Jih je to o 3 miliony více. Jinak se v podstatě nic nezměnilo.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Takže ty projekty, které tam naši občané najdou, jsou větší a zajímavější a myslím si, že každý si vybere i přesto, že opět jich nejvíce směřuje do venkovních her, to znači hřiště a sportoviště tak jako každý rok.”

Letos se tak realizovala například 3 beachvolejbalová hřiště v areálu ZŠ Kučery, nebo Prima hřiště pro míčové hry a dětská hřiště ve Výškovicích

Anketa: návštěvníci hřišť: “Hrajeme tak 2x, 3x do týdne vždycky, jenom tak si zahrajeme přátelský fotbálek. Je to taková banda kamarádů, někdy se posmějeme takhle fajně.”
“Nejvíc se mi tady líbí asi houpačky.”
“Ty prolízačky jsou tady hezké a můžu se tady na nich prolézat.Jsem ráda za to, že to tady je.”
“Jsme strašně rádi, že máme kde hrát basketbal, protože ta hřiště jsou v celkem dezolátním stavu tady kolem tady různě, nebo byly zavřené. Jsme tu co dva dny zhruba, dáváme si do těla a když byly zavřené tělocvičny, tak jsme se snažili tady trénovat.”
“My si to užíváme moc, jak je na nás vidět a s kamarády co dva dny se tady scházíme skoro jako by to byl trénink, ale je to pro zábavu, takže o to je to lepší.”

Tak uvidíme, které projekty vyberete letos. Každopádně první 4 místa budou vybrána tak, aby zvítězil nejúspěšnější projekt v každé městské části.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Potom se pojede dále až do vyčerpání těch peněžních prostředků. V tomto hlasování je vlastně taková malinká drobná změna, a to že verifikace nebude probíhat prostřednictvím mobilního telefonu, ale prostřednictvím e-mailu, takže každý občan, který bude hlasovat, tak potvrdí své hlasy prostřednictvím odkazu, který dostane do svého e-mailu. což je změna oproti minulému roku, kdy chodily potvrzovací pin kódy na telefon.”

A na závěr dodám, že vámi vybrané projekty se začnou postupně realizovat v příštím roce.

Zdroj: Už 20. října začne hlasování v projektu Náš Jih. Dostalo se do něj 41 nápadů | Ostrava-Jih | Zprávy | POLAR TV

Pin It on Pinterest

%d bloggers like this: