Spojovatelka Úmob Ostrava-Jih: 599 444 444 info@ostrava-jih.info

Nepomohlo. Chtěl padesát korun, dostal pět let žaláře.

Snad každý se již setkal s člověkem, který ho na ulici požádal o peníze. Mnozí bez skrupulí přiznají, že potřebují drobné na pivo či víno, další přicházejí s historkou o ztrátě peněženky, jiní prosí o hotovost na jízdenku domů.

Někteří se opravdu dostali do složité situace, většinou si ale vymýšlejí. Mezi ty druhé patřil gambler Zdeněk F. (25 let) z Ostravy. Před časem prohrál v herně všechny peníze. V sobě měl pervitin a marihuanu. Po opuštění baru se „zavěsil“ na čtrnáctiletého školáka. Vyhlédl si ho poblíž zastávky v Ostravě-Zábřehu. Oslovil ho s prosbu o padesát korun, za kterou mu nabídl paměťovou kartu. Když chlapec odmítl, klekl si před něj.

Se sepjatýma rukama jej zapřísahal, aby mu pomohl. Prý ztratil výplatu a doma na něj čeká těhotná žena. Chlapec mu požadovanou částku dal a pokračoval v chůzi. Zdeňku F. to ale nestačilo. Šel za ním a prosil jej o dalších padesát korun. Mladík mu z lítosti vyhověl.

Když vytahoval peněženku, muž si všiml bankovek. Vzápětí chtěl další hotovost, poté začal vyhrožovat. Mimo jiné prohlásil, že chlapce vykuchá. Ruku měl v kapse mikiny a naznačoval držení nože. Nakonec vzal oběti 1500 korun a utekl. Šlo o peníze, které školák dostal od příbuzného na koupi krytu telefonu a kreditu.

Vyděšený hoch zavolal matce a společně s jejím přítelem se vydali po násilníkových stopách. Po chvíli ho vypátrali v herně. U sebe měl pouze 800 korun, zbytek stačil prohrát. Plakal a prosil o odpuštění. „Už to nikdy neudělám,“ sliboval v slzách. Vzápětí ho zadržela přivolaná policie. Při výslechu odmítl vypovídat. O jeho vině však nebylo pochyb. Nepřímo jej usvědčovala i obsluha herny, které také nabízel paměťovou kartu, a pak se vrátil s hotovostí. Zdeněk F. byl obžalován z loupeže. Hrozil mu trest v rozmezí od dvou do deseti let vězení. Okresní soud v Ostravě mu vyměřil pět let žaláře. Případem se v těchto dnech v rámci odvolacího řízení zabýval krajský soud, který verdikt potvrdil. Rozsudek je tak pravomocný.

Zdroj: Už to nikdy neudělám, sliboval plačící gambler, který v Ostravě oloupil školáka – Moravskoslezský deník

Pin It on Pinterest