Spojovatelka Úmob Ostrava-Jih: 599 444 444 info@ostrava-jih.info

Ostrava má vůbec první automat na školní pomůcky. Slavnostně ho nainstalovali v ZŠ Březinova v Zábřehu a prioritně je určen pro zapomětlivé žáky.

Śkoláci ze ZŠ Březinova v Ostravě-Zábřehu už nebudou dostávat poznámky za to, že si doma zapomněli některou z pomůcek. Tužky, pravítka, pastelky a jiné školní pomůcky si budou moci zakoupit v automatu. Základní škola Březinova je první v Ostravě, která se jim může pochlubit.

“Další automaty jsou v Karviné. Je to iniciativa Parlamentu naší školy s tím, že funguje na peníze. Jsou tam věci, které jsou nejenom ty výukové, ale jsou tam i herní. Tzn., můžou si případně koupit tyto věci,” říká Jan Veřmiřovský, ředitel ZŠ Březinova

!Nejčastěji zapomenu pouzdro a pastelky, tužky a tak všechno. Já bych si koupila to pouzdro  s tím strašákem.”

“Určitě, skoro každý den se najde propiska třeba atak, sešity určitě.”

“No tak jako sešity, různě, propisku, pouzdro.”

Zatímco školní pomůcky, které děti často zapomínají nebo ztrácejí, jsou v automatu k dispozici po celý rok, ostatní sortiment se mění podle ročního období.

“Například v zimě jsme tam dávali ponožky, protože děti tím, že chodí ven a je sníh a je mokro, tak častokrát se jim může stát, že se jim promočí. V létě například jsme tam zkoušeli dávat brýle a tak podobně,” dodává Vanda Špánková, provozovatelka automatů

Automat se už osvědčil v základních školách po celé republice. Vůbec první se objevil v Havlíčkově Brodě.

Zdroj: Už žádné poznámky za zapomínání. Školní pomůcky si děti koupí v automatu | Ostrava-Jih | Zprávy | POLAR TV

Pin It on Pinterest