Spojovatelka Úmob Ostrava-Jih: 599 444 444 info@ostrava-jih.info

V centru Ostravy skončila další část rozsáhlé rekonstrukce Estakády Bazaly a mostu Pionýrů. Páteřní komunikace, která spojuje centrum krajského města s Frýdkem-Místkem, Havířovem a Bohumínem, bude průjezdná od 1. září. Totéž platí o křižovatce ulic Českobratrské a Sokolské třídy.

Od 1. září se otevře levá část estakády navazující na nově zrekonstruovanou křižovatku ulic Českobratrské a Sokolské, která probíhá v režii města a bude otevřena rovněž od neděle. Auta včetně trolejbusů tudy budou jezdit ve dvou směrech. Motoristé budou moci využívat i část opravených sjezdových a výjezdových ramp.

Zprovozněna bude sjezdová rampa z Českobratrské ulice na ulici Bohumínskou směrem na Frýdek-Místek a výjezdová rampa z Bohumínské ulice ve směru od Bohumína na ulici Českobratrskou do centra Ostravy.

Otevřená bude také sjezdová rampa z Českobratrské ulice na ulici Bohumínskou směrem na Frýdek-Místek a sjezdová rampa z Českobratrské na Bohumínskou směrem do Bohumína. Nadále však zůstane uzavřena výjezdová rampa z Bohumínské ulice na Českobratrskou směrem do Michálkovic i do centra krajského města.

„Technický stav mostů byl špatný, protékaly mostní závěry, narušeny byly betonové konstrukce, ty ocelové byly zrezivělé. Celé území je poddolované, což je špatně pro nosné konstrukce mostů. Musíme je proto výškově upravovat. Pokud bychom k rekonstrukci estakády nepřistoupili, museli bychom ji poměrně brzy zcela zavřít a vyřadit z provozu,“ uvedl náměstek moravskoslezského hejtmana pro finance a investice Jaroslav Kania, podle něhož jde i přes nemalé finanční náklady a nepohodlí občanů po dobu rekonstrukce o velmi důležitou stavbu, která odstraní problém na delší dobu.

„Celá stavba by měla skončit příští rok v červnu,“ upřesnil náměstek hejtmana Jaroslav Kania s tím, že dnes a zítra se budou kolaudovat mosty a přilehlé komunikace, zítra trolejové vedení. V poslední etapě se bude pracovat v úseku vedoucím až ke kruhovému objezdu na Hladnově.

Cílem celé stavby je v centru Ostravy zrekonstruovat celou mostní estakádu, přilehlé úseky frekventované Českobratrské ulice, veřejné osvětlení, trolejové vedení a přeložky sítí.

Celkové náklady financované převážně evropskými fondy, Moravskoslezským krajem a městem Ostravou se budou pohybovat okolo 250 milionů korun. Rekonstrukci provádí firma Strabag, která rekonstruovala také přilehlou křižovatku. Za tyto práce město zaplatilo 21,4 milionů korun. Od neděle tedy na řidiče v těchto místech nebudou číhat už žádné nástrahy.

„V termínu, ještě před zahájením školního roku končí modernizace důležité křižovatky v centru města. Její opravu jsme naplánovali záměrně na prázdninové měsíce, kdy je provoz pravidelně o něco mírnější než v jiných částech roku. Součástí rekonstrukce nebyly chodníky směrem k mostu Miloše Sýkory, na ty ale chceme získat stavební povolení a jejich obnovu provést v blízké době, včetně modernizace zastávkových přístřešků,“ řekla náměstkyně primátora pro investice Zuzana Bajgarová.

Zdroj: V centru Ostravy končí dvě velké rekonstrukce silnic – Moravskoslezský deník

Pin It on Pinterest