Při procházce ulicí 28. října v samém centru Ostravy jste si možná všimli ruchu v místech, kde před lety bývala pobočka McDonald’s. Zjistili jsme, co se chystá. A bude to velké.

Ještě před několika týdny se v místech, kde kdysi býval McDonald’s, nacházela vegetariánská restaurace Burfi. Ta se ale přesunula na ulici Přívozskou a „proměnila” se v bistro.

Na ulici 28. října je však stále rušno. A za vším stojí Stračena! „Ano, je to tak. Celé to tady rekonstruujeme. Budou tady čtyři patra krásného hotelu a dole bude restaurace. Vše bude spadat pod naši skupinu,” prozradil nám Kamil Sýkora, provozní a jednatel všech Stračen. Ty jsou dosud v Pustkovci, ve Výškovicích a ve Svinově.

Ubytování v centru bude podobné tomu, jako je i nad restaurací v Pustkovci. Nad restaurací navíc budou i dva veliké apartmány, ve kterých bude sauna. A chybět nebude ani tekutá Plzeň.

Ostravské centrum se za poslední roky hodně změnilo, Stračena se ale nebojí, že by o nový podnik nebyl zájem. „Je nám líto, jak centrum vypadá. Chceme ho však pozvednout a myslíme si, že mu naše restaurace s hotelem jen prospějí. Navíc jdeme do svého, ten barák je celý náš, což je veliká výhoda,” dodal Sýkora.

Kdyby se vše vyvíjelo podle nejoptimistějších předpokladů, tak Stračena mohla v centru otevřít už během loňského podzimu. Jenže současná covidová doba je pro všechny náročná a pro gastro průmysl obzvlášť. „Nevíme, co všechno nám ještě covid přinese, proto nic nechceme zakřiknout, ale máme v plánu otevřít v tomto roce,” uzavřel Kamil Sýkora.

Zdroj: V centru Ostravy vzniká nová restaurace a čtyřpatrový hotel. Za vším stojí Stračena! | Patriot Magazín

%d bloggers like this: