Na dva opilce, jedenatřicetiletého a o osm let staršího, si v noci počíhali ostravští strážníci. Zatímco ten první se potácel pod kamerou, druhý zmíněný neřešil, že má popito, a sedl za volant. Pak ale nevybral zatáčku a jeho jízda skončila nárazem do pouliční lampy.

Devětatřicetiletý řidič se rozhodl, že ačkoliv v noci ze soboty na neděli popíjel alkohol, se dostane domů jako řidič autem. Kolem čtvrté ráno tedy v Ostravě-Hrabůvce usedl za volant a vyjel. Svůj stav ale podcenil.

“Nezvládl levotočivou zatáčku a naboural do sloupu veřejného osvětlení,” uvedl Michal Maršo, mluvčí ostravské městské policie. Později opilý řidič nadýchal více jak 1,8 promile alkoholu.

“Muž hlídce městské policie uvedl, že něco málo vypil a pak se chtěl jen dopravit domů,” doplnil mluvčí. Stejnou smůlu měl ve stejnou noc také jedenatřicetiletý muž v Ostravě-Zábřehu jen o hodinu dříve než ten předchozí.

“Nejistého počínání muže si povšiml strážník obsluhující městský kamerový monitorovací systém,” sdělil Maršo. Opilci dechová zkouška ukázala 1,9 promile alkoholu, narozdíl od druhého muže se ale odmítl k celé věci vyjádřit.

“Pro podezření ze spáchání trestného činu si obě události následně převzala Policie ČR,” dokončil mluvčí.

Zdroj: V noci popíjel, pak chtěl domů dojet sám. V zatáčce trefil sloup, měl skoro 2 promile | Ostrava.City.cz – Ostrava jsi Ty!

Pin It on Pinterest