Spojovatelka Úmob Ostrava-Jih: 599 444 444 info@ostrava-jih.info

Kvůli výměně kolejí u zastávky Hulvácká v Zábřehu budou mít o víkendu v Ostravě výluku některé tramvajové linky.

Lidem se zkomplikuje cestování, budou muset jet oklikou, nebo přestupovat na autobusy. Výluku budou mít také některé autobusové linky. Oznámil to dnes Dopravní podnik Ostrava.

Výluka tramvajových linek 7, 11, 17 a 18 začne v pátek ve 21:03 a skončí v neděli ve 20:00. Na linkách budou platit výlukové jízdní řády. Tramvaje linky 7 v úseku mezi zastávkami Nová Ves vodárna a Sport Aréna, linky 11 mezi zastávkami Mariánské náměstí a Sport Aréna a linky 17 mezi zastávkami Nová Ves vodárna a Dolní pojedou odklonem přes Mariánské a Mírové náměstí. Po původní trase linek budou jezdit náhradní autobusy.

V noci budou některé linky rozděleny na několik částí. Tramvaje linky 7 budou jezdit mezi zastávkami Výškovice a Palkovského a v druhém úseku mezi zastávkami Nová Ves vodárna a Vřesinská. Tramvaje linky 18 budou jezdit mezi zastávkami Dubina a Palkovského a v druhém úseku mezi zastávkami Nová Ves vodárna a Hlavní nádraží. Mezi zastávkami Nová Ves vodárna a Palkovského budou jezdit autobusy.

V sobotu od 07:00 do zhruba 18:00 budou mít kvůli pokládání živičného povrchu na Hrabovské ulici výluku autobusy číslo 55. Mezi zastávkami Hrabová zóna sever a Nová Bělá školka pojedou odklonem po Místecké a Mitrovické ulici. Na zastávky Hrabovská (v obou směrech) a Mitrovice (ve směru na Polikliniku) autobusy nepojedou.

Od pátečních 18:30 do sobotních 14:00 budou mít kvůli uzávěře hlavní třídy v Porubě výluku autobusy číslo 40, 43, 44, 45, 46, 54, 58 a 90. Budou v této době jezdit odklonem po místních ulicích. Autobusy nepojedou na některé zastávky, například Francouzská, Nezvalovo náměstí, Alšovo náměstí, Věžičky, Poruba vozovna.

Zdroj: V Ostravě budou mít o víkendu výluku některé tramvaje a autobusy – Moravskoslezský deník

Pin It on Pinterest