Společnost Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK) provádí plošnou deratizaci kanalizační sítě v ostravských čtvrtích Mariánské Hory, Moravská Ostrava, Přívoz, Muglinov, Třebovice a v části obvodu Ostrava-Jih. V první etapě kladli pracovníci nástrahy v Porubě či Pustkovci, celkem firma letos do deratizace vloží téměř 1,2 milionu korun. ČTK to sdělila mluvčí OVAK Radka Vanková.

OVAK dodávají vodu přibližně 300.000 obyvatelům Ostravy. Firma ve městě provozuje kanalizaci v celkové délce 918 kilometrů. Plošnou či lokální deratizaci stokové sítě dělá každoročně, aby se tam snížilo množství potkanů. Do konce listopadu položí bezmála 14.000 nástrah.

Používá se několik typů nástrah. Jde například o voskové kostky nebo sáčky s granulemi, které se obměňují tak, aby si na ně potkani nezvykli. “Látky obsažené v nástrahách jsou antikoagulanty druhé generace, jejichž cílem je snižovat srážlivost krve a způsobit zástavu krevního oběhu. Pro bezpečnost ostatních zvířat je nástraha vkládána výhradně do nepřístupných podzemních objektů – kanalizačních šachtic, které jsou uzavřeny,” uvedla Vanková.

 

Zdroj: V Ostravě probíhá druhá etapa deratizace kanalizační sítě – Naše voda

%d bloggers like this: