Další dům v Jubilejní kolonii prochází rekonstrukcí. První nájemníci by se do domu na ulici Jubilejní 73 mohli nastěhovat už před Vánocemi. Právě Jubilejní kolonie je vyhledávaným a lukrativním místem k bydlení.

V Jubilejní kolonii v Ostravě-Jihu budou co nevidět volné další 4 bytové jednotky. A to v domě na ulici Jubilejní 73, který momentálně prochází kompletní rekonstrukcí.

Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Budou zde nová okna, nové omítky, podlahy nová sociální zařízení a budeme instalovat i nové kuchyňské linky. Pokud půjde vše podle plánu, tak rekonstrukce bude ukončena v listopadu a občanům tyto byty nabídneme k pronájmu v prosinci tohoto roku.”

Všechny byty jsou o velikosti 2+1 o rozloze zhruba 70 metrů čtverečních a všechny budou mít balkony, které vzniknou vybouráním oken nevytápěných částí bytů. V domě se dělají i nové rozvody vody, kanalizace, elektroinstalace a topení.

Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Bude mít novou střechu, fasádu i hydroizolace. Celkové náklady na opravu budou činit zhruba 8 a půl milionů korun. O byty v Jubilejní kolonii je opravdu velký zájem a pokud zveřejníme jakoukoli nabídku volného bytu, tak se ihned obsadí.”

Posledním domem, který zbývá v Jubilejní kolonii opravit, je dům na ulici Mládeže 12. Dočká se nové střechy. oken, zateplení, dveří a také nové hydroizolace.

Jedna z obyvatelek domu: “Žije se mi tady dobře, máme krásný zrekonstruovaný byt, ale co se týče samotného domu, tak by to už chtělo rekonstrukci, protože máme doma plíseň, máme plno vody doma. Jo a musela jsem už vyhodit spoustu nábytku, koberce, protože nám to všechno zplesnivělo.”

Momentálně probíhá výběrové řízení na zhotovitele stavby. Rekonstrukce celé Jubilejní kolonie začala po dalekosáhlých přípravách v roce 2001

Petr Lexa Přendík, kronikář MOb Ostrava-Jih: “Cílem té rekonstrukce bylo navrátit Jubilejní kolonii nejen její původní vzhled, ale také povznést tuto lokalitu na takové reprezentativní bydlení v rámci Ostravy-Jihu. No a po 20 letech se blížíme k velkému finále, kdy Jubilejní kolonie opravdu získala to, k čemu byla směřována. A mimochodem už od roku 2002 je 23 objektů Jubilejní kolonie chráněno jako kulturní památka.”

Na celou oblast je navíc vyhlášeno ochranné památkové pásmo.

Zdroj: V památkově chráněné Jubilejní kolonii prochází rekonstrukcí další historický dům | Ostrava-Jih | Zprávy | POLAR TV

%d bloggers like this: