Spojovatelka Úmob Ostrava-Jih: 599 444 444 info@ostrava-jih.info

Už v pátek ráno se otevřou oblíbené vánoční trhy na Masarykově náměstí v Ostravě, v neděli v 17 hodin se tam pak rozsvítí vánoční strom. Jaký program je pro návštěvníky připraven a jaké letošní trhy budou?

Nově osvětlený prostor před hlavním nádražím, aby vánoční atmosféra dýchla na návštěvníky města okamžitě, strom na náměstí Dr. E. Beneše, který v reakci na tleskání a zpívání mění barvu, světelná fontána v Umělecké ulici a brána v Husově sadu nebo „tunelový“ efekt, který rovněž na náměstí Dr. E. Beneše vytvoří světelné půlměsíce. To jsou zásadní novinky v letošní vánoční výzdobě centra města.

Klikněte pro zvětšení

Jinak budou pojaty i vánoční trhy, respektive jejich hudební doprovodný program. Vystoupí samozřejmě umělci, kteří mají potenciál přilákat davy lidí – Martin Chodúr, Heidi Janků, Adam Mišík, David Deyl, Ilona Csaková či kapely Nebe, Slza, Legendy se vrací, Děda Mládek Illegal Band nebo Šajtar.

Více než v minulosti ale bude kladen důraz na dětské pěvecké sbory, kterých během tří a půl týdne vystoupí hned 15. Přijedou děti například ze Starého Jičína, Raškovic, Krnova či Nového Jičína.

KLUZIŠTĚ, KOLEDY A DALŠÍ TRADICE

„Letos jsme se zaměřili v programu hlavně na vystoupení dětí. Protože děti, to jsou emoce. Není nic krásnějšího, než když vidíte na dětech jejich rozzářené oči a úsměvy na tvářích,“ vysvětluje ředitelka Centra kultury a vzdělávání Moravské Ostravy a Přívozu Pavla Filáková.

„V letošním roce jsme poskytli maximální prostor dětem z mateřských a základních škol z celého Moravskoslezského kraje, ale i různých dětských souborů a sborů. Ze strany škol byla tato možnost velmi vítána,“ dodává starostka centrální radnice Zuzana Ožanová.

Na Masarykově a Jiráskově náměstí bude k vidění dvanáct dobových řemesel, živá zvířátka v betlému a z atrakcí třeba ruské kolo nebo kolotoč pro děti. Tradiční akce Česko zpívá koledy s Deníkem se bude konat ve středu 11. prosince. Až do ledna se bude bruslit na kluzišti, které také letos instaluje společnost Sareza.

Vánoční strom na Prokešově náměstí před novou radnicí se rozsvítí v sobotu 30. listopadu v 18. hodin. Podrobný program vánočních trhů naleznete na webu ostravskevanoce.cz.

Zdroj: Vánoční trhy v Ostravě startují v pátek. Podívejte se, co letos nabídnou – Moravskoslezský deník

Pin It on Pinterest