Spojovatelka Úmob Ostrava-Jih: 599 444 444

Světoví rekordmani i domácí hvězdy opět v Ostravě Zlaté tretra Ostrava je největším a nejkvalitnějším atletickým mítinkem na území České republiky. Loňský 57. ročník byl v bodování kvality výkonů nejlepším mítinkem celého seriálu IAAF World Challenge.

I nadcházející 58. Zlatá tretra Ostrava láká do moravskoslezské metropole světovou atletickou elitu. Diváci se mohou ve čtvrtek 20. června 2019 těšit na pestrý sportovní program a nabité startovní pole v patnácti disciplínách hlavního programu, který startuje již od 17:30 hodin.

Na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích nebude chybět hned pětice úřadujících halových mistrů Evropy z března – Maria Lasickieneová (výška), Michal Haratyk (koule), Ján Volko (200 m), Pawel Wojciechowski (tyč) a Miltiadis Tentoglou (dálka).

Jako jedna z prvních atletek přislíbila účast na letošním mítinku bahamská olympijská vítězka Shaunae Millerová-Uibová, která se ve své premiéře v Ostravě pokusí o světový rekord na trati 300 m. “Na Zlatou tretru se velmi těším. Slyšela jsem, že je zde skvělé publikum. Výborné vzpomínky mám na své vítězství v Kontinentálním poháru,” okomentovala Millerová-Uibová.

Návrat přislíbil i loňský hvězdný dálkař Juan Miguel Echevarria z Kuby, v roce 2018 dolétl na vítkovickém stadionu na 866 cm, nejlepší výkon všech dob na území Česka. Dalším potvrzeným atletem je úřadující mistr světa v hodu oštěpem Johannes Vetter, kterému bude konkurovat kvarteto českých oštěpařů Jakub Vadlejch, Vítězslav Veselý, Petr Frydrych a Jaroslav Jílek.

Velká podívaná se očekává v tyčkařském sektoru – kromě aktuálního halového evropského šampiona Pawla Wojciechowskeho se představí mistr světa a aktuálni světová jednička Sam Kendricks z USA či stříbrný medailista z mistrovství světa Piotr Lisek. Po devíti letech se na stadion ve Vítkovicích vrací soutěž výškařek.

Fanoušci se mohou těšit na výkony dvojnásobné mistryně světa Marie Lasickienové či české jedničky a světové juniorské šampionky Michaely Hrubé.

Účast na mítinku potvrdila aktuální světová jednička a mistr světa ve vrhu koulí Tom Walsh, který loni ovládl Zlatou tretru rekordem mítinku 22.16 a také v letošním roce slibuje další zlepšení. V souboji o vítězství se střetne s dvěma posledními halovými evropskými šampiony Michalem Haratykem a Kondradem Bukowieckim a českým rekordmanem Tomášem Staňkem, bronzovým z posledního halového ME.

Atraktivní souboj nabídne souboj sprinterů. Vůbec poprvé se v Ostravě představí Američan Ronnie Baker. “V Ostravě jsem ještě nikdy nestartoval, ale vím, že Usain Bolt tento mítink proslavil, a to je signál, že tam nesmím chybět. Věřím, že se diváci budou mít na co těšit, chci zaběhnout co nejrychlejší čas,” vzkázal 25letý sprinter.

Českou špičku bude kromě výše uvedených zastupovat stříbrná medailistka z loňského evropského šampionátu oštěpařka Nikola Ogrodníková, aktuálně šestá běžkyně na 1500m z halového mistrovství Evropy Simona Vrzalová a národní rekordman v běhu na 100m Zdeněk Stromšík.

Zdroj: Vstupenky na 58. Zlatá tretra Ostrava | Ticketstream

Pin It on Pinterest