Spojovatelka Úmob Ostrava-Jih: 599 444 444 info@ostrava-jih.info

K současným dvěma tak přibydou ještě čtyři. Klienti hospice, ale také jejich blízcí, nebo návštěvníci z řad veřejnosti, pohodlné a esteticky vkusné posezení určitě ocení. Autorkou uměleckých laviček je studentka Fakulty sociálních studií Ostravské univerzity Radka Vašková Zegzulková. Do výzdoby betonových lavic keramickými prvky a výroby dřevěných podsedáků zapojí Chráněnou stolařskou dílnu svatého Alexandra, matky z azylových domů a klienty hospice.

Novou podobu laviček u hospice umožnila dotace ostravského magistrátu z programu fajnOVY prostor. Ten je zaměřený na zkrášlení veřejného prostoru napříč městskými obvody. Týká se například vzhledu ulic, náměstí, anebo parků. Na umělecké lavičky bylo z programu fajnOVY prostor vyčleněno 268 tisíc korun.

Dotační titul fajnOVY prostor již umožnil vzniknout více než třem desítkám zajímavých nápadů veřejnostiPřidanou hodnotou takových projektů je to, že se do jejich realizace zapojují aktivní obyvatelé, sousedská komunita. Lidé pak mají k takovému místu lepší vztah, udržují ho, starají se o něj a smysluplně jej využívají,“ uvedla náměstkyně primátora Kateřina Šebestová.

Žádosti o dotace město přijímá dokonce března. Později budou k dispozici také červencové a říjnové termíny.

Obyvatelé městského obvodu Ostrava-Jih mohou své nápady předkládat také v rámci participativního rozpočtu obvodu, a to od 1.května do 30. června. Na rok 2020 vyčlenila radnice na tyto projekty 10 milionů korun. Návrhy lze konzultovat s koordinátorkou Ing. Veronikou Košč (veronika.kosc@ovajih.cz, 720 952 981).

 

Podrobnější informace najdete na webech https://fajnova.cz/projekt/fajnovyprostor/  a www.spolecnetvorimejih.cz

Zdroj: Výškovický Hospic svatého Lukáše nabídne k posezení další umělecké lavičky — Čeština

Pin It on Pinterest