V Ostravě-Zábřehu vzniká další atraktivní místo k relaxaci i sportování. Začala totiž revitalizace prostoru za kinem Luna. Ten se změní na velký park s posezením, pestrou zelení, novými chodníčky a sportovišti.

Na velké ploše za kinem Luna v Ostravě-Zábřehu vzniká nový atraktivní park. Práce na něm začaly revitalizací zeleně a odstraňováním starých asfaltových chodníků.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Myslím si, že tímto vznikne velice pěkný prostor pro všechny obyvatele v okolí. Celá ta akce bude stát zhruba 15 milionů korun a předpokládáme, že doba trvání výstavby by měla být 22 týdnů. Takže teoreticky by to mělo, pokud nenastanou nějaké nečekané komplikace, v letošním roce být hotovo. Je to něco podobného jako revitalizace v okolí Savarinu, ale myslím si, že to je ještě větší a bude to mnohem více zelenější.”
Zdeněk Hübner, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Projekt Zeleň za Lunou znamená vlastně revitalizaci tady tohoto území mezi Lunou a Bělským lesem. V loňském roce jsme realizovali opravu chodníků a nyní si zaslouží naši péči zeleň, kterou tady máme. Kromě nových prvků zelených, to znamená nové keřové skupiny, nové okrasné kvetoucí stromy a travnaté loučky, které tady budeme sadit a dělat, tak přidáme sportoviště.”

Podél celého obvodu této plochy vyroste inline dráha a tady uprostřed bude parkourové hřiště.

Půjde o vůbec první parkourové hřiště na Jihu. Navíc jde o vítězný projekt participativního rozpočtu z roku 2018. Skládat se bude z dopadové plochy a souboru různorodých překážek jako jsou zídky, tyčky a další prvky.

Zdeněk Hübner, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Na stávající chodníky navážeme mlátovými chodníky, prořežeme a velmi zrevitalizujeme stávající stromy, stromořadí včetně alejí a doplníme i vodní prvek.”

Nainstalována tady budou hned dvě pítka k osvěžení. Chybět nebude ani nový mobiliář jako lavičky a odpadkové koše.

Zdroj: Za kinem Luna v Ostravě-Zábřehu vzniká nový park s velkou inline dráhou | Ostrava-Jih | Zprávy | POLAR TV

Pin It on Pinterest

%d bloggers like this: