Devadesát dní by měla trvat velká rekonstrukce parkoviště u polikliniky v Hrabůvce, která začala dnes ráno. Pro zaparkování svých aut budou muset lidé využít volné plochy v okolí. Pokud vše půjde dobře, tak do konce června dojde ke zvýšení počtu parkovacích míst.

„Pro dobu provádění stavebních prací bude umožněno nezbytné zásobování budovy polikliniky vjezdem do zásobovacího dvora tak, že osobní vozidla budou moci využít průjezd přes parkoviště před budovou ze strany ul. Dr. Martínka – pro tyto účely dojde k dočasnému odstranění zamezovacích sloupků, které zde byly instalovány v loňském roce. Pro nákladní vozidla s hmotnostní nad 3,5 t bude příjezd do zásobovacího dvora umožněn z Klegovy ulice, na komunikaci dojde také ke snížení maximální povolené rychlosti,“ uvedla Petra Bálková z odboru dopravy a komunálních služeb s tím, že na organizaci dopravy se bude podílet také policie. Hlavním důvodem je zajištění bezpečnosti dětí navštěvujících školu na Klegově ulici, ale také dohled na dodržování uvedených dopravních změn ze strany řidičů.

Součástí projektu na ploše 4090 m2je parkovací plocha s celkovým počtem 70 kolmých parkovacích stání, chodník propojující všechna 3 kolmá parkoviště, prodloužení cyklostezky, chodník podél polikliniky a sadové úpravy. Celkové náklady činí 10,527 milionu korun.

Pin It on Pinterest