Zápisy do mateřských škol v městském obvodu Ostrava-Jih proběhnou ve dnech 2. a 3. května, v době od 8 do 16 hod. Tři z nich přijímají i dvouleté děti. Kompletní informace o pestré nabídce školek, včetně kontaktů, jsou k dispozici na www.skolynajihu.cz.

V Ostravě-Jihu už třetím rokem fungují i samostatné třídy pro děti od dvou let. Radnice vyzkoušela provoz v roce 2015 v Mateřské škole Alberta Kučery v Hrabůvce a poté pro velký zájem otevřela další třídy ve dvou mateřinkách.

„Třída pro děti od dvou let se v Mateřské škole Alberta Kučery zaplnila prakticky okamžitě, proto jsme na základě požadavků rodičů iniciovali otevření dalších dvou tříd na Jihu. Děti mladší tří let díky tomu přijímají také MŠ Adamusova a MŠ Za školou. I v jejich případě se téměř ze dne na den naplnila kapacita 15 dětí na samostatnou třídu pro nejmenší. V letech 2015 až 2017 podpořila radnice provoz těchto tříd částkou bezmála 4,3 milionu korun,“ uvedl radní pro oblast školství Adam Rykala, s tím, že na základě dobrých zkušeností plánuje radnice otevřít třídy pro dvouleté i v dalších školkách v obvodu Ostrava-Jih.

Pin It on Pinterest