Spojovatelka Úmob Ostrava-Jih: 599 444 444 info@ostrava-jih.info

V měsíci dubnu začne velká rekonstrukce tramvajové zastávky Hotelový dům Hlubina. Práce budou probíhat za plného provozu tramvajové dopravy. Původní asfaltový povrch nahradí zámková dlažba, nástupní hrana se upraví tak, aby do vozů mohli nastupovat i vozíčkáři. Stávající betonový přístřešek čeká výměna obkladů, výplní otvorů, nové omítky, elektroinstalace, mobiliáře a rekonstrukce střechy. V budoucnu se počítá také s osazením bezpečnostních kamer.

„Předpokládáme zahájení začátkem dubna 2019 a ukončení v polovině června 2019. Obě nástupiště budou rozdělena na dvě poloviny – na jedné bude probíhat rekonstrukce a druhá bude sloužit k nástupu a výstupu cestujících do tramvajových vozů. Po dokončení poloviny nástupišť bude výstup a nástup do tramvají převeden na již hotové části a rekonstrukce bude probíhat na druhých polovinách,“ uvedl Karel Navrátil, specialista stavebních investic Dopravního podniku Ostrava. Dodal, že při rekonstrukci vnějších stran přístřešků bude zavedena částečná uzávěra levých jízdních pruhů na Horní ulici.

Zastřešení Terminálu Dubina

Kromě rekonstrukce zastávek chystá Dopravní podnik Ostrava zastřešení tramvajové zastávky, zastávky městské dopravy a zastávky příměstské dopravy Dubina včetně zastřešení spojovacího chodníku.

„Přístřešek bude z ocelové konstrukce doplněné dělícími stěnami z bezpečnostního skla, které poslouží jako krytina zastřešení. Dále bude zřízena protihluková gabionová stěna mezi zastávkou příměstské dopravy a přilehlou tramvajovou smyčkou,“ přiblížil Karel Navrátil.

Se zahájením prací se počítá v květnu, v polovině srpna 2019 by mělo být hotovo. Také tady budou práce probíhat za plného provozu tramvajové a autobusové dopravy.

„Tramvajové nástupiště bude rozděleno na dvě poloviny – na jedné budou probíhat výkopy a betonáže patek přístřešku a druhá bude sloužit k nástupu a výstupu cestujících do tramvajových vozů. Po dokončení poloviny patek a uvedení dlažby do původního stavu bude výstup a nástup do tramvají převeden na již hotovou část a stavební práce budou probíhat na druhé polovině nástupiště. Autobusové zastávky budou po dobu stavebních úprav přesunuty na náhradní místo v blízkosti původních zastávek,“ vysvětlil Karel Navrátil.

Zdroj: Začne se opravovat zastávka Hotelový dům Hlubina — Čeština

Pin It on Pinterest