Další podzimní číslo obecního zpravodaje Jižní listy znovu přináší bohatý přehled informací z našeho obvodu, kde si každý vybere to své. Nabízíme vám například podrobného průvodce letošním ročníkem participativního rozpočtu Náš Jih. Chcete-li rozhodnout o podobě vašeho okolí, dovíte se jak hlasovat o jednotlivých projektech.

Náš obvod pokračuje v boji proti tzv. obchodníkům s chudobou. Na jeho území proto vznikly další bezdoplatkové zóny. K tomuto tématu se rovněž vyjadřují zastupitelé v pravidelné rubrice Názory.

Ostrava-Jih získala další prestižní ocenění. Tentokrát z architektonické oblasti. Multifunkční centrum CDU Sport obdrželo cenu laické veřejnosti v soutěži Stavba Moravskoslezského kraje roku 2019.

Představujeme rovněž novou knihu o historii Výškovic, pokřtěnou vodou z místní tůně.

Ani tentokrát jsme nemohli vynechat přehled o dění ve školách, ani informace pro naše seniory. Na stránkách listopadových Jižních listů, přirozeně, opět najdete slovo starosty a zajímavé rozhovory s neméně zajímavými osobnostmi.

To vše a mnohem více si přečtete v aktuálních Jižních listech.

Pokud bydlíte na Jihu a květnové vydání Jižních listů nedorazí do vašich schránek do 5. listopadu, prosíme o upozornění na redakční e-mail: jizni.listy@ovajih.cz

Odkaz na elektronickou verzi jižních listů najdete na:

https://ovajih.ostrava.cz/cs/o-jihu/jizni-listy/rocnik-2020/rocnik-2020/JL_11_2020_web.pdf

Zdroj: Začtěte se do listopadových Jižních listů — Čeština

Pin It on Pinterest

%d bloggers like this: