O senior expres je v Jižním městě stále větší zájem. Tuto zvýhodněnou službu mohou využívat lidé vě věku 77 let a více, a to nejen na cestu do nemocnice, nebo k lékaři. Ale také na úřady, nákupy, nebo návštěvy.

Senioři z Ostravy-Jihu hojně využívají zvýhodněnou službu Senior Expres. Je o ni takový zájem, že taxíky se téměř nezastaví a lidé si je musí objednávat minimálně dva dny předem. Radnice proto navýšila jejich počet. Zvýší se tak dostupnost služby a zkrátí čekací doba.

Markéta Langrová, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Máme vydaných 1905 senior průkazek Jelikož se nám navýšil počet seniorů, kteří aktivně využívají tuto službu, rozhodli jsme se , že od října posílíme fungování této služby o další jedno vozidlo. Nyní celkem tuto službu zajišťuje pět vozidel. V platnosti zůstává cena jízdného 25 korun za jednu jízdu. Naši senioři mohou jezdit 4x do měsíce, a to na území celého města Ostravy.”

Navíc si sebou mohou vzít bezplatně doprovod. K tomu, aby lidé mohli senior expres využívat, je nutné, aby si vyřídili průkazku.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Senioři, kteří mají 77 a více let a mají trvalý pobyt v městském obvodu Ostrava-Jih, si mohou přijít vyřídit průkaz pro využívání senior expres Jihu k nám na radnici. Je to hned v přízemí na odboru hospodářské správy. K vyřízení jim stačí občanský průkaz a jedna průkazková fotografie.”

Průkazku zájemcům úředníci vyřídí na počkání a to zcela zdarma. Senior expres jezdí v pracovní dny od 6 do 16 hodin. Jízdu je nutné si rezervovat předem na na tel. čísle 770 130 770.

Zdroj: Zájem o Senior expres Ostrava-Jih stále roste. Dostupnost služby zvýší více vozů | Ostrava-Jih | Zprávy | POLAR TV

Pin It on Pinterest

%d bloggers like this: